7 Gjërat që duhet të bëni me një çift që po “lufton” me infertilitetin

Të kuptosh se ty  nuk po të ndodh ndërsa të gjithë çiftet rreth e rrotull po bëhen me fëmijë mund të të thyejë vërtet zemrën. Ndërsa disa njerëz zgjedhin të...

11 Korrik, 2019

A ndikojnë pajisjet WiFi në fertilitetin mashkullor?

Kumiko Nakata, një studiues nga Japonia, zbuloi se valët elektromagnetike nga pajisjet WiFi, si telefonat celularë dhe router-ët në shtëpi, mund dëmtojnë në mënyrë të konsiderueshme spermatozoidët. 30% e problemeve...

8 Korrik, 2019

Vuajti për shumë vite me infertilitetin: Jam mirënjohëse edhe për vështirësitë e mëmësisë

Zemrat shpërthyen në rrjetet sociale kur fansat morën lajmin e befasishëm që aktorja Gabrielle Union kishte sjellë në jetë një vajzë të vogël. Tani ajo po jeton ëndrrën e saj....

7 Qershor, 2019

A mund ndikojnë gjenet në infertilitetin mashkullor? Studimi i ri zbulon të vërtetën

Një studim i fundit tek minjtë meshkuj jopjellorë ka treguar për mungesën e një gjeni riparues. Gjeni i njohur si XRCC1, është vendimtar për zhvillimin e spermës, dhe siguron sasinë...

20 Prill, 2019

Pse nuk duhet ta bëni më pyetjen “kur do bëheni me fëmijë”

  "Kur do të bëni fëmijë?" Mund të duket si një pyetje e pafajshme që ua bëni të afërmve tuaj të sapomartuar, por një nënë blogere thotë se jo vetëm...

23 Mars, 2019

Cila është koha më e mirë e ditës për të mbetur shtatzënë – mëngjesi, dreka apo darka?

Nga ndjekja e ovulacionit deri tek marrja e suplementeve të duhura, të ngelurit shtatzënë mund të jetë një proces i ndërlikuar. Por, a  ka rëndësi koha se kur duhet të...

18 Mars, 2019

Të ngelesh shtatzënë me vetëm një vezore- a është e mundur?

Në shumë raste, të ngelesh shtatzënë me vetëm një vezore është aq e lehtë sa të mbetesh shtatzënë me dy vezore. Për shkak të arsyeve mjekësore, disa gra mund ta...

17 Mars, 2019

“Mos më pyesni më kur do bëhem me fëmijë, kur të ndodhë mrekullia do t’ju tregoj vetë”

Jam 31 vjeçe dhe jam njohur me bashkëshortin tim në moshën 17 vjeçare. Muajt e parë ishin shumë intensivë dhe brenda një viti e kuptuam se dëshironim të kalonim gjithë...

13 Mars, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X