Cfare ndodh nese koha e lindjes ka kaluar?

Shtatzania ka një kohëzgjatje prej 40 javësh, por lindje në term (brenda periudhës normale të lindjes) konsiderohet edhe ajo që ndodh nga java e 38 dhe 42 e shtatzanisë. Megjithatë...

16 Janar, 2017

5 tipet e grave shtatzena

Asnjë grua nuk e përjeton në mënyrë të njëjtë periudhën e shtatzanisë. Gjatë 9-të muajve gruaja mund të vazhdojë të jetë gruaja që ka qënë gjithmonë, por tek ajo mund...

15 Janar, 2017

5 gjerat qe nuk duhet t’i thoni nje gruaje qe eshte gati per te lindur

Të sjellësh në jetë një fëmijë është diçka shumë e bukur, por momenti i lindjes është tepër i vështirë. Të jesh pranë një gruaje që është duke lindur mund të...

12 Janar, 2017

Kur është momenti i duhur për t’u bërë nënë?

Në kohët e mëparshme ekzistonte “rregulli” i cili i “detyronte” çiftet e sapomartuara të sillnin në jetë një fëmijë menjëherë pas martese. Fatmirësisht, ky vendim i rëndësishëm në ditët e...

8 Janar, 2017

Ja si te komunikoni me fetusin gjate shtatzanise

Marrëdhënia mes nënës dhe fëmijës është e mrekullueshme që në momentin e parë që ajo zbulon se është shtatzanë. Dashuria që nëna ndien për fëmijën e saj është e madhe...

7 Janar, 2017

Fundi i shtatzanise, ja cilat cajra stimulojne kontraksionet

Gjatë javëve të fundit të shtatzanisë mund të favorizohet ardhja e kontraksioneve, gjë e cila fatmirësisht nuk është e mundur vetëm falë metodave mjekësore. Ekzistojnë disa përzierje çajrash të cilat...

6 Janar, 2017

5 ndjesite qe te fal shtatzania

Gjatë 9-të muajve të shtatzanisë gruaja mund të përjetojë emocione të ndryshme, kryesisht pozitive por në disa raste edhe negative. Pavarësisht kësaj ato janë emocione që vetëm gjatë shtatzanisë mund...

4 Janar, 2017

Ja si te kuptoni pozicionin e femijes duke prekur barkun

Gruaja shtatëzanë fillon të ëndërrojë për atë çfarë do të jetë duke bërë fëmija brenda barkut të saj duke filluar nga trimestri i dytë dhe këto mendime fillojnë të bëhen...

3 Janar, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X