15 gjërat që duhet të ndaloni në javën e 27 të shtatzanisë

Mos flini më në shpinë Në javën e 27 të shtatzanisë, pjesa e gjumit bëhet e vështirë dhe ju do të kaloni më shumë orë gjatë natës zgjuar, megjithatë ekspertët...

27 Nëntor, 2019

5 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë gjatë shtatzënisë!

Dëgjojmë shpesh të flitet sesa e mrekullueshme dhe magjike është shtatzënia, por gjatë këtyre 9 muajve,  e cila është padyshim periudha më e bukur në jetën e një nëne duhet...

26 Nëntor, 2019

Shtatzënia, pse duhet t’i kushtohet vëmendje stresit të babait

Në krahasim me bashkëmoshatarët e tyre, fëmijët që kanë baballarët e stresuar do të jenë më kapriçozë, më të shqetësuar dhe më të frikësuar nga situatat e panjohura. Pasojat te...

8 Nëntor, 2019

Skleroza e shumëfishtë, a mund të mjekohemi gjatë shtatzanisë?

Të prekurit nga skleroza e shumëfishtë, një sëmundje që prek sistemin nervor dhe mund të çojë në paaftësi të rëndë, janë mbi të gjithë të rinjtë mes moshës 20 dhe...

6 Nëntor, 2019

Nuk kishte biletë, nxjerrin nga autobusi gruan 9 muajshe shtatzanë

Ngjarja ka ndodhur në La Spezia, në Liguria. Francesca Pennucci, 45 vjeçe, është në muajin e nëntë të shtatzanisë. Ajo u përpoq të blinte biletën e autobusit kur tashmë kishte...

21 Tetor, 2019

Mungojnë mjekët anestezistë, nëna humb foshnjën në javën e 39 të shtatzanisë

Një dramë ka ndodhur në Vibo Valentia. Pasi u dërgua në shtëpi për shkak të mungesës së anestezistëve në spital, një grua humbi fëmijën që priste. Por spitali përmes një...

17 Tetor, 2019

Ecuria e shtatzanisë me djalë ndikohet nga niveli i stresit që nëna e ardhshme përjeton

Shekncëtarët kanë zbuluar se nënat që janë të stresuara kanë më shumë gjasa që të ngelin shtatzënë me vajza. Pak më shumë se gjysma e foshnjave të lindura në të...

16 Tetor, 2019

Pse u pendova që tregova për shtatzaninë time që në javët e para?

Ali Wong njihet për rolet e saj në komedi, por në një intervistë të kohëve të fundit me revistën Health, ajo dha një pasqyrë të gjendjes së saj për sa...

15 Tetor, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X