Java e 14 e shtatzanise

0 2

Java e 14 e shtatzanise

Nena
Keni filluar te ndiheni me mire dhe te keni me shume energji. Kete jave duhet te kontrolloni tensionin, peshen, madhesine e mitres, rrahjet e zemres te bebit si dhe ti nenshtroheni analizave te gjakut dhe urines.
Bebi
Bebi tani eshte rreth 9 cm dhe peshon 45 grame dhe prodhon urine te cilen e derdh ne lengun amniotik, i cili rigjenerohet nje here ne tre ore. Bebi do te beje praktike duke e thithur ate. Mos konsumoni ne asnje menyre duhan!
Binjaket
Nese eshte e nevojshme te behet amniocenteza, do te hasen veshtiresi ne procedure, megjithate nuk mund te quhet e pamundur.
Babai
Javet kalojne dhe ceshtja financiare mund te filloje te kthehet ne shqetesim per ju. Tashme ju duhet te punoni me teper pasi shpenzimet familjare sa vine dhe shtohen, nese bashkeshortes tuaj, per arsye shendetesore mund ti duhet te shkeputet nga puna.

Lexoni edhe: Java e 15 e shtatzanise


  1. Java e 14 e shtatzanise – Pergrate

    […] Java e 14 e shtatzanise. Klikoni ketu per te lexuar materialin e plote me te gjitha informacionet qe… […]

  2. Java e 14 e shtatzanise – pergrate.al

    […] NenaKeni filluar te ndiheni me mire dhe te keni me shume energji. Kete jave duhet te kontrolloni tensionin, peshen, madhesine e mitres, rrahjet e zemres te bebit si dhe ti nenshtroheni analizave te gjakut dhe urines. Lexo me shume duke klikuar ketu. […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Java e 7 e shtatzanise

Java e 7 e shtatzanise Nena Fytyra juaj mund te acarohet dhe te mbushet me pucrra. Tani do te ishte mire te filloni kursin e lindjes, i cili do tj’u...

Java e 4 e shtatzanise

Java e 4 e shtatzanise Nena Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv! Ju filloni te ndiheni...

Java e 9 e shtatzanise

Nena Krahas te vjellave, lodhjes dhe shume shqetesimeve te tjera tani mund t’ju shtohet edhe gjakderdhja nga hundet ose mund t’ju ndodhe ti keni hundet e zena. Behuni praktike perdorni...

Java e 17 e shtatzanise

Java e 17 e shtatzanise Nena Uterusi ne kete jave ndodhet midis kerthizes dhe kockes pubike. Ne kete jave e ne vazhdim do te djersisni me shume, do te keni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X