Java e 8 e shtatzanise

0 1

Java e 8 e shtatzanise
Nena

Mire eshte qe deri ne kete moment te keni zgjedhur gjinekologun qe do t’ju ndjeke gjate 9 muajve te shtatzanise. Nje keshille shume e vlefshme do te jete: nuk ka rendesi nese eshte mjeku me i mire i qytetit, ai duhet t’ju jape besim dhe duhet t’ju beje te ndiheni rehat ne cdo vizite! Mjeku do t’ju beje nje sere pyetjesh dhe ju duhet te pergjigjeni pa fshehur asnje gje. Mos harroni: nje detaj i vogel i lene menjane, mund te jete nje rrezik per me vone. Normalisht do te keni dhe ju pyetjet tuaja. Mos ngurroni t’ja beni edhe nese harroni dicka ska per tu shqetesuar, thjesht prisni viziten e radhes.
Bebi
Bebi tani eshte rreth 20 mm. Kete jave vendoset nese bebi do te jete djale ose vajze, pasi behet ndarja e gonadeve. Embrioni fillon te levize. Fillojne te formohen kockat dhe gishtat e kembeve.
Binjaket
Nese keni nje shtatzani me binjake ka shume mundesi t’ju fillojne problemet me tretjen dhe shqetesime te tjera gastrointestinal.
Babai
Tremujori i pare eshte mjaft i veshtire per te. Lereni te pushoje sa me shume sidomos ne mengjes. Nderkohe pergatisni nje pjate te shendetshme dhe cojani ne shtrat. Mos harroni te jeni present ne cdo vizite me mjekun. Pas kesaj nje darke jashte duke folur rreth bebit tuaj qe aq shume e deshironi, do te ishte idealja!

Lexoni edhe: Java e 9 e shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Java e 7 e shtatzanise

Java e 7 e shtatzanise Nena Fytyra juaj mund te acarohet dhe te mbushet me pucrra. Tani do te ishte mire te filloni kursin e lindjes, i cili do tj’u...

Java e 4 e shtatzanise

Java e 4 e shtatzanise Nena Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv! Ju filloni te ndiheni...

Java e 9 e shtatzanise

Nena Krahas te vjellave, lodhjes dhe shume shqetesimeve te tjera tani mund t’ju shtohet edhe gjakderdhja nga hundet ose mund t’ju ndodhe ti keni hundet e zena. Behuni praktike perdorni...

Java e 17 e shtatzanise

Java e 17 e shtatzanise Nena Uterusi ne kete jave ndodhet midis kerthizes dhe kockes pubike. Ne kete jave e ne vazhdim do te djersisni me shume, do te keni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X