X

Kryesore

Java e 22 e shtatzanise

Java e 22 e shtatzanise

Nena
Ende ndiheni mire dhe nuk keni filluar te ndiheni shume e fryre. Shume nga ju vazhdojne te kene jete seksuale aktive gjate ketij tremujori ne krahasim me tremujorin e pare. Zakonisht gjate kesaj periudhe te shtatzanise deshira juaj seksuale do te rritet. Mos u ndieni ne faj! Bebi eshte i sigurt brenda lengut amniotik. Duhet ta nderprisni vetem nese kete jua keshillon mjeku per nje arsye apo per nje tjeter. Disa nga ju mund te kryejne marredhenie seksuale pa asnje problem deri ne momentin e lindjes.
Bebi
Bebi behet gjithmone edhe me i madh dhe vazhdon te pergatitet per jeten jashte barkut. Kete jave jane formuar vetullat. Peshon rreth 450 grame dhe eshte gati 27,5 cm i gjate.
Binjaket
Dilema e rradhes per ju eshte nese do jeni ne gjendje te ushqeni me gji te dy bebet? Sigurisht qe po! Zakonisht trupi juaj eshte ne gjendje te prodhoje mjaftueshem qumesht per te dy, me perjashtim te disa rasteve te vecanta. Me e mira qe mund te beni eshte te jeni sa me shume ne kontakt me nenat te cilat e kane kaluar nje eksperience te tille, nga te cilat mund te merrni keshillat e nevojshme.
Babai
Me siguri deri tani jeni perfshire disa here ne temen e zgjedhjes te emrit, ose e keni vendosur tashme! Eshte nje proces ne te cilin disa nga ju mund te duan te mos perfshihen dhe disa mund te duan ta vendosin vete. Gjithsesi kjo eshte nje teme qe ka nevoje per pak kompromis.

Lexoni edhe: Java e 23 e shtatzanise

Comments

comments

Me shume ne: kalendari i shtatzanise
Java e 21 e shtatzanise
Java e 21 e shtatzanise

Java e 21 e shtatzanise Nena Nese ende nuk e keni zbuluar gjinine e bebit, me siguri, tani jeni duke...

Close