Java e 9 e shtatzanise

0 1

Nena
Krahas te vjellave, lodhjes dhe shume shqetesimeve te tjera tani mund t’ju shtohet edhe gjakderdhja nga hundet ose mund t’ju ndodhe ti keni hundet e zena. Behuni praktike perdorni nje lirues hundesh dhe mendoni se te sjellesh ne jete nje bebe nuk eshte e lehte!
Bebi
Jane formuar berrylat! Bebi juaj tani eshte rreth 2 cm . Fillojne te formohen gishtat e kembeve. Gonadet jane kthyer ne testikuj(per djale) dhe vezore(per vajze).
Binjaket
Ne shtatezanite me binjake duhet te keni shume kujdes per te mos kaluar ne mbipeshe, pasi eshte e rrezikshme. Mos degjoni kur ju thone se duhet te hani per dy, tre apo me shume!
Babai
Mos u shqetesoni nese ajo preket ose shqetesohet edhe per gjene me te vogel. Jane hormonet qe e bejne te jete me e ndjeshme. Lajmi i mire per ju eshte se placenta eshte maturuar dhe zhvillimi hormonal eshte stabilizuar, duke bere qe ajo tani te filloje te ndjehet me mire.

Lexoni edhe: Java 10 e shtatzanise


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Java e 7 e shtatzanise

Java e 7 e shtatzanise Nena Fytyra juaj mund te acarohet dhe te mbushet me pucrra. Tani do te ishte mire te filloni kursin e lindjes, i cili do tj’u...

Java e 4 e shtatzanise

Java e 4 e shtatzanise Nena Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv! Ju filloni te ndiheni...

Java e 17 e shtatzanise

Java e 17 e shtatzanise Nena Uterusi ne kete jave ndodhet midis kerthizes dhe kockes pubike. Ne kete jave e ne vazhdim do te djersisni me shume, do te keni...

Java e 14 e shtatzanise

Java e 14 e shtatzanise Nena Keni filluar te ndiheni me mire dhe te keni me shume energji. Kete jave duhet te kontrolloni tensionin, peshen, madhesine e mitres, rrahjet e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X