Java e 5 e shtatzanise

0 1

Java e 5 e shtatzanise

Nena
Tashme keni filluar te merrni informacionet e para rreth shtatzanise. Dicka qe do t’ju vije ne ndihme eshte te blini recipeta me te medha te cilat do t’ju mbajne me mire gjoksin, qe ne kete periudhe eshte mjaft i ndjeshem. Shume nga ju tani mund te vuajne nga dhimbja e vazhdueshme e kokes, e cila vjen si pasoje e rritjes te hormoneve.

Jo gjithmone shtatezania do te shoqerohet nga te vjellat, dhimbja e kokes dhe te tjera shqetesime. Kjo nuk do te thote se ju duhet te merakoseni, eshte dicka krejt normale. Rastet kur duhet te shqetesoheni jane kur i keni pasur keto simptoma dhe ju jane zhdukur ne menyre te menjehershme ose papritur situata eshte bere akoma me e keqe.

Bebi

Zemra e tij rreh qe tani! Sa e pabesueshme eshte cfare po ndodh ne kaq pak kohe ne trupin tuaj. Ekoja vaginale do t’ju tregoje qarte embrionin dhe ne disa raste do te mund te dallohet koka nga trupi. Gjatesia e embrionit ne kete jave varion nga 1,5-2,5 mm. Rekomandohet te fillohet acidi folik, ne rast se nuk e keni marre ende.

Binjaket

Me anen e nje ekografie do te mund te dalloni qe nuk behet fjale per nje, por per dy bebe!

Babai

Javet e para jane konfuze per ju. Shpesh mendoni ta ndani lajmin e gezuar me te gjithe te afermit shpesh stepeni dhe deshironi te prisni! Jane normale keto ndjenja per ju, edhe pse kjo shtatezani mund te kishte kohe qe planifikohej. Ne kete faze eshte shume e rendesishme te komunikoni sa me shume me partneren tuaj, per gjithcka ndjeni.

Lexoni edhe: Java e 6 e shtatzanise  1. Java e 5 e shtatzanise – Pergrate

    […] Java e 5 e shtatzanise […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Java e 7 e shtatzanise

Java e 7 e shtatzanise Nena Fytyra juaj mund te acarohet dhe te mbushet me pucrra. Tani do te ishte mire te filloni kursin e lindjes, i cili do tj’u...

Java e 4 e shtatzanise

Java e 4 e shtatzanise Nena Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv! Ju filloni te ndiheni...

Java e 9 e shtatzanise

Nena Krahas te vjellave, lodhjes dhe shume shqetesimeve te tjera tani mund t’ju shtohet edhe gjakderdhja nga hundet ose mund t’ju ndodhe ti keni hundet e zena. Behuni praktike perdorni...

Java e 17 e shtatzanise

Java e 17 e shtatzanise Nena Uterusi ne kete jave ndodhet midis kerthizes dhe kockes pubike. Ne kete jave e ne vazhdim do te djersisni me shume, do te keni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X