X

Kryesore

Java e 13 e shtatzanise

Java e 13 e shtatzanise
Nena

Ndryshimet hormonale fillojne te behen te dukshme, duke ndryshuar pamjen e lekures tuaj si dhe tani mund t’ju shfaqet ajo qe quhet linea nigra ne bark. Pjesa e erret e gjoksit tani eshte erresuar dhe zmadhuar akoma me shume. Uterusi ka madhesine e nje mangoje.
Bebi
Bebi juaj peshon rreth 30 gram, gjithashtu dhe placenta. Zorret po shkojne ne vendin e tyre dhe po formohen qimet perthithese. Fillon levizja peristaltike e zorreve, duke i bere gati per procesin e tretjes jashte barkut. Pankreasi ka filluar te sekretoje insulinen! Kujdes me sheqernat! Nese e teproni do vendosni ne veshtiresi organizmin e bebit tuaj akoma pa dale ne jete. Duhet te beni kujdes akoma me te madh nese ne familje keni nje person qe vuan nga diabeti.
Binjaket
Netet tuaja pa gjume sa vine edhe shtohen. Gjeni dicka per te bere gjate diteve dhe neteve te pagjumesise. Nje bisede e mire me dike qe eshte ne te njejten situate me ju mund t’ju beje te ndiheni me mire.
Babai
Gezohuni! Tremujori i pare mbaroi!Muajt ne vazhdim do te jene me te qete per nenen, e cila ka filluar te ndihet me mire, hormonet jane stabilizuar dhe ajo nuk eshte ende aq e fryre sa te ndihet ne siklet! Zakonisht ky eshte momenti qe shume cifte preferojne ta ndajne lajmin e mire me miqte dhe te afermit e tyre, pasi ndihen me te sigurt. Nese nuk e keni bere ende njoftimin, eshte momenti i duhur ta beni! Pse jo dhe disa ore ne shoqeri te miqve tuaj ne nje bar ose ne nje ndeshje futbolli?

Lexoni edhe: Java e 14 e shtatzanise

Comments

comments

Me shume ne: kalendari i shtatzanise
Java e 12 e shtatzanise
Java 12
Java e 12 e shtatzanis
Java e 12 e shtatzanise

Java e 12 e shtatzanise Nena Kete jave mund te fillojne te reduktohen ose zhduken te vjellat dhe lodhja e...

Close