loading

7 strategji se si ta bëni fëmijën t’ju dëgjojë pa bërtitur

1.Bëni kontakt me sy. “Unë mund ta thërras 100 herë “Eja të hash darkë” që nga dhoma tjetër por vjen vetëm nëse nuk shkoj atje dhe e shikoj në sy...

Qershor 18, 2019

I ra dhembi në gjumë, vogëlushja rrezikon jetën

Një nëntë vjeçare pësoi një lloj makthi të tmerrshëm, kur i ra dhëmbi në gjumë dhe duhej ta hiqte me kirurgji nga mushkëria e saj. Një fëmijë nga Turqia u...

Qershor 14, 2019

Fëmija në Kukës mbytet në pishinë, ja disa këshilla që prindërit duhet të kenë parasysh

Duke qenë se jo të gjithë njerëzit kanë mundësi të shkojnë nëpër plazhe dhe një pjesë e mirë e qyteteve tona nuk lagen nga deti apo nga liqenet, qytetarët gjejnë...

Qershor 10, 2019

Rruajtja e flokëve të foshnjës për t’i bërë ato më të trasha- Fakt apo mit?

Nëse fëmija juaj ka flokë të hollë dhe të rrallë, ju mund të mendoni ta bëni këtë që ai të ketë flokë më të trashë dhe më të dendur në...

Qershor 9, 2019

Si të mbajmë fëmijët të hidratuar këtë verë

Gjatë verës, më shumë se kurrë, është e rëndësishme që fëmijët tuaj të pijnë më shumë ujë. Nëse fëmija juaj duket me pak energji, nervoz ose thjesht sillet jo natyrshëm,...

Qershor 8, 2019

7 aktivitete verore për fëmijën tuaj, në mënyrë që të mos qëndrojë në diell

Pushimet verore janë një kohë e mrekullueshme për fëmijët - ata mund të mësojnë gjëra të reja, të përvetësojnë hobi të reja dhe të relaksohen para fillimit të vitit të...

Qershor 4, 2019

Autizmi mund të trajtohet një ditë me pilulat probiotike, del studimi i fundit

Minjtë që ushqeheshin me feçe nga fëmijët me autizëm kanë zhvilluar shenja të këtij çrregullimi, thonë shkencëtarët. Brejtësit që kanë konsumuar këto fekale nuk shoqëroheshin dhe kishin më shumë gjasa...

Qershor 4, 2019

A i sjell kujdesi i tepruar më shumë dëm se sa dobi fëmijës?

Në 50 vitet e fundit, koha e kujdesit ndaj fëmijëve është dyfishuar për nënat dhe është katërfishuar për baballarët. Sipas psikoterapistit Daniele Novara, të dhënat nuk janë pozitive, sepse prindërit...

Qershor 4, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X