Obeziteti mund të shkaktojë 13 lloje kanceri

Obeziteti është një faktor i rëndësishëm rreziku për sëmundjet kardiovaskulare dhe diabetin. Por është gjithashtu një faktor i konsiderueshëm rreziku për zhvillimin e disa neoplazmave. Lidhja midis obezitetit dhe kancerit...

17 Qershor, 2019

Mendoj se fëmija im është nën peshë, çfarë duhet të bëj?

Në radhë të parë, përpiquni të mos ju kapë ankthi. Shumica e fëmijëve kalojnë një fazë kur nuk dëshirojnë të hanë, por janë më të përqëndruar tek lodrat, gjërat e...

30 Mars, 2018

Tabela e rritjes se femijes deri ne moshen 6-vjecare

Mosha e femijes Pesha e femijes Gjatesia e femijes Muaji 1 3.3-5 kg 48-58 cm Muaji 2 4-6 kg 53-60 cm Muaji 3 4.5-7 kg 57-65 cm Muaji 4 5.5-8...

15 Nëntor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X