loading

Del aplikacioni që zbulon nëse fëmijët kanë infeksion veshi apo jo

Një studim i ri, i botuar në Medicine Translational Medicine, tregon se kjo lloj teknologjie me përdoruesin mund të jetë pothuajse aq e saktë sa testet në zyrën e mjekut...

Qershor 24, 2019

Nëna, gjithmonë besojini instinktit

Ju keni dëgjuar rrëfime se si instinkti i nënës natyrisht fillon në momentin që vjen fëmija në jetë, por si një nënë e re, është e lehtë të dyshosh te...

Qershor 16, 2019

Fëmijët gërhasin, mund të jetë faji i zgjerimit të adenoideve

Fëmijët gërhasin natën? Mund të jetë faji i një ftohjeje të thjeshtë, por nëse ndodh shpesh është faji i adenoideve të zgjeruara. Në fakt, rreth 2/3 e fëmijëve kanë një...

Qershor 7, 2019

“Nënat ndikojnë në imunitetin e fëmijëve”, ja pse është kaq i rëndësishëm për vaksinat ky studim i fundit

Mbrojtja dhe imuniteti që kalon nëpërmjet qumështit të nënës mund të zgjasë për vite me radhë, sipas shkencëtarëve. Testet e fundit tek minjtë kanë treguar se nënat që ishin shëruar...

Qershor 3, 2019

Sëmundjet e lëkurës për shkak të pelenës, gabimet që ndoshta po bëni

  Të gjithë fëmijët 24 orë në 24, mbajnë pelena të paktën për një vit, por për fat të mirë jo gjithmonë zhvillojnë acarim nga pelenat. Lëkura që është e...

Maj 3, 2019

Si të trajtoni sëmundjen e gjashtë tek foshnjat?

  Nga të gjitha sëmundjet ekzantematike të lëkurës, sëmundja e gjashtë është një nga më pak të njohurat. Por kjo nuk do të thotë se duhet të nënvlerësohet: megjithëse nuk...

Prill 30, 2019

Ilaçi i astmës mbron fëmijët nga shoku anafilaktik

  Lajm i mirë për të gjithë fëmijët që janë në rrezik të shokut anafilaktik. Sipas një studimi të kryer nga një ekip studiuesish në spitalin pediatrik në Romë, në...

Prill 29, 2019

Përfitimet nga pastrimi i sekrecioneve të hundëve tek fëmijët

  Pastrimi i sekrecioneve të hundës, jo vetëm që redukton kohëzgjatjen dhe intensitetin e të ftohtit tek fëmijët, por mund të luajë një rol thelbësor në parandalimin e fillimit të...

Prill 19, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X