10 këshilla klasike të prindërimit që i kanë rezistuar kohës

Mos të duket ndonjë nga këto këshilla e njohur? Komunikimi është themeli për një marrëdhënie të mirë. Bëhu një shembull i mirë për fëmijën tënd. Qëndrueshmëria është çelësi. Ne dëshirojmë...

Dhjetor 11, 2019

A ndikon keq te fëmijët kur punon dhe ke më pak kohë?

Besoje apo jo, pyetem shpesh nëse të qenurit një nënë që punon është diçka e keqe për zhvillimin e fëmijës dhe në të shumtën e rasteve, përgjigjia ime tingëllon ‘jo’!...

Dhjetor 11, 2019

“Strategjia më e mirë që e bëri fëmijën tim të hajë më shumë”

Që nga janari oreksi i saj gradualisht është ulur, por nuk jam e sigurt nëse është për shkak të dhëmbëve ose fazës së saj të rritjes. E kontrollova nga doktori,...

Nëntor 15, 2019

Studimi: Mos kini frikë kur bebet i zë lemza pasi ja çfarë ndodh me to

Mirëpo është krejtësisht normale që të sapolindurit t’i zerë shpesh lemza dhe shkencëtarët dyshojnë se foshnjat e bëjnë këtë për të mësuar se si të kontrollojnë frymëmarrjen e tyre. Kur...

Nëntor 13, 2019

Çfarë duhet të keni parasysh kur ta nxirrni bebin për herë të parë jashtë?

Në disa kultura, grave u kërkohet të qëndrojnë brenda shtëpisë për të paktën një muaj para se të mund të nxjerrin fëmijët e tyre jashtë. Dhe disa mjekë mund t'ju...

Nëntor 12, 2019

Dhëmbët me njolla: sëmundje e fëmijëve të viteve 2000

Shkaqet për këtë problem janë antibiotikët dhe mungesa e vitaminës D. Për këtë arsye dhëmbët me njolla janë përhapur në të gjithë botën, veçanërisht tek fëmijët, me një mesatare prej...

Nëntor 9, 2019

Tre pyetje, nga Tolstoi, që ju bëjnë të jeni prindër më të zgjuar

Por, si prind, një nga shkrimet më me ndikim të autorit të madh rus, mendimtar dhe pacifist është një histori e shkurtër 132-vjeçare me më pak se 1.600 fjalë. Edhe...

Nëntor 4, 2019

Pse foshnja ime nuk i kujton gjërat dhe si ta ndihmoj?

Qelizat e trurit fillojnë të lidhen me njëra-tjetrën - menjëherë pas lindjes së fëmijës dhe deri në vitin e tretë të jetës së tij. Kjo është e rëndësishme për shkak...

Tetor 24, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X