5 masat paraprake që duhet të keni parasysh kur ndërroni pelenën e bebit

Bebi juaj do ta lagë shpesh pelenën dhe ju duhet të bëni gjithçka për t’u siguruar se pelena e tij do të jetë e rehatshme dhe e thatë. Një opsion...

10 Qershor, 2019

Sendet qe nuk duhet t’i blini kurre te perdorura per bebet tuaja

Për shkak të situatës ekonomike shumë prindër detyrohen të blejnë gjëra të përdorura për bebet e tyre. Kjo gjë nuk është aspak negative pasi ju mundëson juve të kurseni dhe...

10 Shkurt, 2018

Edhe biberonat fallco kane date skadence!

Biberoni fallco është një send shumë i rëndësishëm për fëmijën pasi e qetëson dhe i jep siguri, pa harruar rëndësinë që ky send ka në momentin e gjumit. Por e...

16 Dhjetor, 2017

Bicikleta pa pedale, ja perse femija ka perfitime prej saj

Kur djalit tim i bënë dhuratë një nga ato biçikletat pa pedale sinqerisht mendova “po këtë ku ta çoj?”. Më pas lexova për vendet nordike të cilat rrisin fëmijë të...

27 Nëntor, 2017

Vdekshmeria foshnjore ende shume e larte!

Shtatë mijë bebe kanë  ndërruar jetë në 28 ditët e tyre të para të jetës në vitin 2016 dhe shumica e tyre mund të ishin shmangur, sipas një raporti të...

31 Tetor, 2017

Playteks terheq nga tregu 5.5 milion sete pjatash per bebe!

Playteks një firmë e njohur në SHBA për prodhimin e objekteve për bebe, e cila ka tërhequr nga tregu rreth 5.5 milion sete pjatash dhe tasash për shkak se mund...

6 Tetor, 2017

Si te zgjedhim krevatin e duhur per beben?

Gjatë javëve të para të lindjes fëmija nuk ka nevojë të flejë në një shtrat shumë të madh, dhe madje vendosja e fëmijës brenda një hapësire jo të madhe do...

15 Shtator, 2017

A eshte e demshme pudra per beben?

Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë lagështirën nga lëkura e fëmijës. Për shumë kohë me radhë është...

12 Shtator, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X