loading

Pse duhet ta lani gjithmonë fytyrën pasi lani dhëmbët?

Por një dentiste estetike e famshme ka zbuluar se si gjendja e dhëmbëve dhe mishrave të tyre mund të ketë një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tonë të përgjithshëm dhe...

August 15, 2019

Kur mund të bëj dush pasi kam lindur?

Nëse mjeku juaj nuk ju thotë ndryshe, mund të jeni në gjendje të bëni një banjë pasi keni lindur sa më shpejt që të dëshironi. Megjithatë në varësi të lindjes...

August 5, 2019

Burri me dy gjuhë, higjiena jo e mirë e gojës pothuajse i kushtoi jetën

Ju keni dëgjuar shumë herë se sa e rëndësishme është të pastroni dhe lani dhëmbët. Por historia e një plaku 68-vjeçar, higjiena e dobët e dhëmbëve që pothuajse i kushtoi...

July 15, 2019

Për sa pelena ka nevoja foshnja gjatë tri muajve të parë?

Foshnjat janë delikate dhe të brishta. Ata kanë nevojë për kujdestarë për të gjitha nevojat dhe dëshirat e tyre, duke përfshirë edhe ato më themelore. Qoftë të ushqyerit, të fjeturit...

July 13, 2019

7 Gjërat që duhet të keni parsysh kur blini pelenat për bebin

Edhe pse foshnjat nuk dinë t’i tregojnë ndjesitë që kanë, prindërit duhet që t’i kuptojnë nevojat e të vegjëlve të tyre. Por çfarë duhet të ketë parasysh një prind kur...

July 2, 2019

Nëse nuk lani dhëmbët mund të prekeni nga kanceri i mëlçisë, ja çfarë thotë studimi i ri

Hulumtuesit në Queen’s University Belfast analizuan të dhënat nga mbi 469.000 njerëz në Britaninë e Madhe, duke investiguar lidhjen midis shëndetit oral dhe rrezikut të kancereve gastrointestinalë, duke përfshirë mëlçinë,...

June 23, 2019

6 produkte për fëmijë që mund t’i përdorin edhe të rriturit

Sa herë që aplikojmë locione në lëkurën e fëmijës apo pudër në lëkurën e njomë të bebave, aroma e këtyre produkteve na pëlqen shumë. Ka diçka më tepër se thjesht...

April 27, 2019

Sa baktere gjenden në mjekrën e babait?

  Një studim i ri ka bërë disa baballarë të mendohen mirë nëse do të vazhdojnë të mbajnë mjekër tani që janë bërë me fëmijë apo jo. Sipas studiuesve zviceranë,...

April 24, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X