Si ta mbajmë sa më të pastër furçën e dhëmbëve?

  Kur zgjedhim të blejmë një furçë dhëmbësh ne shpesh shohim modelin e saj, e marrim dhe nuk mendohemi më gjatë. Por kërkimet kanë zbuluar se një furçë dhëmbësh mesatare...

2 Prill, 2019

Pesë mënyra për ta bërë shtëpinë më pak toskike

  Ne jemi të rrethuar nga kimikate në ushqime dhe pije, produkte pastrimi, sende shtëpiake dhe orendi. Ja se si të zvogëlojmë ndotjen prej tyre: Ajrosja Produktet e pastrimit, gatimi,...

28 Mars, 2019

5 gabimet që nënat bëjnë më shpesh kur pastrojnë bebat

Menjëherë pas lindjes së fëmijës tuaj, ju e gjeni veten duke u marrë me përgjegjësi të reja. Ushqyerja e foshnjës, rutina e tij e gjumit etj, ju bëjnë gjithmonë të...

13 Mars, 2019

9 vendet që mbartin infeksione për fëmijët në shtëpi dhe çfarë duhet të bëni për këtë

Kur mendoni për mikrobet, ju shkojnë në mendje disa vende të ndryshme të pista si banjot, tualetet, tualetet publike, kamionët që mbledhin mbeturinat etj. Mirëpo duke parë në shtëpinë tuaj,...

6 Mars, 2019

10 truke të vogla për të mbajtur këmbët tuaja të shëndetshme

Studiuesit e kanë thënë me qindra herë se shumica e grave veshin gjithmonë këpucë të gabuara. Mënyra më e mirë për të mbajtur këmbët e shëndetshme është të vishni ato...

1 Mars, 2019

Çfarë ndodh nëse nuk i lani duart për 10 vjet?

A i keni larë duart tuaja sot? Është ora 10 dhe Lisa Ackerley, profesoreshë e Shoqatës Mbretërore të Shëndetit Publik në Londër, thotë se ajo tashmë i ka larë pesë...

16 Shkurt, 2019

Nga molla tek luleshtrydhet, këto janë 7 ushqimet që mund t’i vendosni në fytyrë për kujdesin e lëkurës

Është e habitshme sesi nuk e kuptojmë se ushqimet që janë të pasura me vitamina dhe lëndë ushqyese janë të mira jo vetëm t’u ushqyer, por ato mund të jenë...

1 Shkurt, 2019

Sa shpesh dhe si t’i lajmë rrobat e palestrës pa i dëmtuar ato?

  Aktiviteti fizik në palestër është një nga gjërat më të mira që mund të bëni për shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Sigurisht, pas palestrës gjëja e parë që bëjmë...

29 Janar, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X