8000 hapa në shtëpi për të mbështetur fëmijët me autizëm, po ti a do bashkohesh?

Dy prilli është Dita Ndërkombëtare e Autizmit dhe në kuadër të kësaj dite në të gjithë botën ndërmerren aktivitete e nisma ndërgjegjësuese për gjithë shoqërinë për të qenë më pranues,...

Prill 2, 2020

Si t’i largojmë mërzitjen fëmijëve të izoluar, nga pediatrja Lira Gjika

Të gjitha nënat mund të pohojnë se pavarësisht kohës së çmuar që po kalojnë me fëmijët, që në një rutinë normale u kishte munguar, të qëndruarit mbyllur ka vështirësitë e...

Mars 28, 2020

Si të trajtojmë temën e koronavirusit me fëmijët, të kuptojmë gjendjen e tyre dhe aktivitete që mund të bëjmë në shtëpi/ nga psikologia Lorela Garuli

Fëmijët janë në dijeni të asaj që po ndodh me koronavirus dhe nëse ne si të rritur nuk i sqarojmë se çfarë po ndodh, ata vetë mund të dalin në...

Mars 20, 2020

Letra prekëse e 6-vjeçarit: Nëse ti nuk qëndron në shtëpi, mua më rrezikohet jeta

Një djalosh 6-vjeçar nga Cesa e Italisë, nën rrezikun e koronavirusit, ka drejtuar një letër prekëse për të gjithë. Pio ka sistem të dobët imunitar, e për këtë arsye ka...

Mars 19, 2020

Vajza 4- vjeçare quan vetën të shëmtuar, videoja bëhet virale

Vetëbesimi dhe dashuria për veten shpesh fillojnë në moshë të re. Megjithatë, disa prindër mund të kenë përvojën shqetësuese kur fëmija i tyre u thotë se ndjehen inferiorë ndaj atyre...

Mars 16, 2020

9 mënyra sesi fëmijët ua nxijnë jetën dhe 9 arsye përse ju i doni shumë gjithsesi

# 1. Ata ju mbajnë peng Shumica e prindërve jetojnë duke pritur për ditën kur vogëlushët tanë do të jenë mjaft të mëdhenj për t'u kujdesur për rutinën e tyre...

Mars 2, 2020

Gjithë kujdesi i nevojshëm i dhëmbëve që në vitin e parë të jetës nga dentistja pediatre Enida Petro/ VIDEO

Pasditen e djeshme, një nga tematikat e trajtuara në programin "Rudina" ka qenë kujdes dentar për fëmijët. E ftuar ishte dentistja pediatre, Enida Petro e cila që në krye të...

Shkurt 28, 2020

A janë vërtet më të llastuar fëmijët e vetëm?

Fëmijët e vetëm janë të llastuar? Mjaft më me paragjykime dhe stereotipe Shpesh fëmijët e vetëm mbahen si të llastuar, egoistë, të vetëm dhe dëshpërimisht të paaftë. Fëmijët e vetëm...

Shkurt 20, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X