loading

Fëmija qan/ shtrihet përdhe/ ngul këmbë në publik, si të sillemi nga Lira Gjika

Si të sillemi nëse fëmija ngul këmbë për diçka në publik, fillon të qajë, të bërtasë, shtrihet në tokë dhe nuk na bindet? Të gjitha këto janë situata shumë të...

November 1, 2019

Lëndimet e fëmijëve në shtëpi, këshilla praktike kundër rënies

Në shtëpi vëmendja duhet të jetë maksimale ndaj fëmijëve. Aksidentet në familje, në të vërtetë, janë shumë të zakonshme dhe më e shpeshta është rënia: në rreth 30% të rasteve...

October 28, 2019

Dëgjojini dhe mbështetini fëmijët, kjo i bën mirë shëndetit të tyre mendor

Mbështetja dhe dëgjimi i fëmijëve, shfaqja e interesit për jetën e tyre të përditshme dhe ardhja në ndihmë të tyre në periudha të vështira mund t'i ndihmojë ata të kenë...

October 28, 2019

Nëna luani sa më shumë me fëmijët, kjo i bën njerëz të lumtur kur të rriten

Një studim i kryer së fundmi nga Universiteti i Virxhinias ka zbuluar se kujdesi i treguar për fëmijët në muajt e parë të jetës dhe kalimi i kohës duke luajtur...

October 23, 2019

Një sfilatë mode për fëmijët me sindromën Down

Shpesh u themi fëmijëve tanë që ata kanë botën në duar, që mund të jenë kushdo që dëshirojnë të bëhen. Mbi të gjitha, fuqizimi i mendjeve të reja është një...

October 23, 2019

4-vjeçari shpëton motrën e vogël që po mbytej

Prindërit që kanë fëmijë të vegjël, rreth moshës mbi një vjeç, që fillojnë të eksplorojnë, e dinë shumë mirë rrezikun nëse i lënë fëmijët qoftë edhe për pak çaste jashtë...

October 22, 2019

Rëndësia e ekzaminimit të syve para moshës tre vjeçare

Fraza "më mirë të parandalosh sesa të kurosh" është shumë me vend: nganjëherë, në të vërtetë, do të ishte e mjaftueshme vetëm të kapnit në kohë disa sëmundje, ose t'i...

October 21, 2019

Efektet e dëmshme që shkaktoni tek fëmijët nëse i ushqeni me forcë

Sidoqoftë, ushqyerja e fëmijëve mund të jetë një detyrë e vështirë, veçanërisht nëse fëmija juaj kundërshton ose nuk pranon të hajë atë që ju dëshironi që ai të hajë. Në...

October 18, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X