Kur ke një fëmijë në shenjën e Ujorit

0 3

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..:

UJORI (21 janar – 19 shkurt)

Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur dhe nuk do të kërcejë me melodinë e askujt tjetër. Ai mund t’i përgjigjet një programi mësimor më pak të rregulluar, duke thithur shpejt dhe energjikisht informacionin. Shpesh më shpejt për të mësuar se shokët e tij të lojës, ai mund të frustrohet. Atij i pëlqen të shihet dhe vlerësohet për atë që mund të bëjë vetëm. Ai e vlerëson shumë lirinë dhe pavarësinë e tij. Çelësi i personalitetit: Individual, origjinal, i çuditshëm, ekstrem, sfidues, eksperimental, i çrregullt, përçarës, inovativ dhe i pavarur. Fuqia e prindërve: Truku është ta mbani fëmijën tuaj Ujor të interesuar per ato qe ju mendoni se jane te duhurat per te.


  1. gate io

    Your article helped me a lot, thanks for the information. I also like your blog theme, can you tell me how you did it?

  2. strateji portföy

    Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X