loading

Si ia dola të vë në gjumë me sukses binjakët?

Një nga problemet më të më mëdha me të cilat përballet një nënë e re, në ditët e para të ardhjes së fëmijës në jetë është mungesa e gjumit. Ky...

August 16, 2019

6 Gjërat që mund t’i ndodhin trupit tuaj kur flini në natyrë

Sidoqoftë, për shkak të gjërave si stresi apo puna, jo të gjithë mund të bëjmë gjumë mjaftueshëm. Lajmi i mirë është se kjo mund të rregullohet! Një studim i Universitetit...

August 15, 2019

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini 8 orë çdo ditë

Le të shohim se çfarë ndodh nëse filloni t'i jepni përparësi gjumit: Do të mësoni gjëra të reja më shpejt. Nëse bëni gjumë mjaftueshëm, kjo do t’ju sjellë efekt pasi...

August 9, 2019

Studimi: E qara i ndihmon bebet të flenë më mirë

Marsha Weinraub, profesore psikologjie thotë se nga mosha gjashtë muajsh, shumica e foshnjave flenë natën, duke i zgjuar nënat e tyre vetëm rreth një herë në javë. Megjithatë, jo të...

August 9, 2019

Si të trajtojmë pagjumësinë pa ilaçe?

Stresi, ankthi dhe jeta e pabalancuar: këto janë disa nga përgjegjësit për një gjumë joadekuat, që nuk ju relakson, një problem që përkeqësohet gjatë muajve të verës. Për të gjithë...

July 24, 2019

A po lëshon dysheku juaj toksina ndërkohë që ju flini?

Dyshekët janë të njohur për lirimin e sasive të vogla të kimikateve të njohura si komponime organike të paqëndrueshme (VOCs). Këto toksina vijnë kryesisht nga poliuretani i përdorur në dyshek, por...

July 17, 2019

Roli i rëndësishëm i babait në gjumin e foshnjës

Gjumi i fëmijëve, pse babai është thelbësor Sa prej jush duhet të merren çdo natë, me thirrjet e dëshpëruara dhe klithmat e fëmijëve tuaj të cilët nuk mund të flenë...

July 16, 2019

Temperatura ideale e dhomës gjatë natës

Kujt i pëlqen ta kthejë dhomën e tyre në një shpellë akulli para gjumit? Edhe mua. Temperatura juaj e trupit natyrisht bie për t'u përgatitur për gjumë dhe shumë ekspertë...

July 12, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X