loading

A po lëshon dysheku juaj toksina ndërkohë që ju flini?

Dyshekët janë të njohur për lirimin e sasive të vogla të kimikateve të njohura si komponime organike të paqëndrueshme (VOCs). Këto toksina vijnë kryesisht nga poliuretani i përdorur në dyshek, por...

July 17, 2019

Roli i rëndësishëm i babait në gjumin e foshnjës

Gjumi i fëmijëve, pse babai është thelbësor Sa prej jush duhet të merren çdo natë, me thirrjet e dëshpëruara dhe klithmat e fëmijëve tuaj të cilët nuk mund të flenë...

July 16, 2019

Temperatura ideale e dhomës gjatë natës

Kujt i pëlqen ta kthejë dhomën e tyre në një shpellë akulli para gjumit? Edhe mua. Temperatura juaj e trupit natyrisht bie për t'u përgatitur për gjumë dhe shumë ekspertë...

July 12, 2019

10 këshilla për ta mësuar bebin të flejë pa çuçon

Çuço është një burim sigurie dhe qetësie për fëmijët dhe, shpesh, një zëvendësues për praninë e nënës. Fëmija rritet në kontakt të ngushtë me biberonin fals dhe mësohet me të....

July 3, 2019

Kush gërhasin më shumë burrat apo gratë dhe çfarë tregon kjo për shëndetin?

Gratë gërhasin si burrat duke prodhuar një zhurmë me intensitet pothuajse identike me atë të gjinisë mashkullore. Kjo del nga një studim i Qendrës Mjekësore të Izraelit në Soroka dhe...

June 21, 2019

Shkoni shpesh në tualet gjatë natës? Mund të vuani nga…

Nokturia është nevoja e përsëritur për të shkuar në banjë gjatë natës. Siç dëshmohet nga studiuesit japonezë të Spitalit Tohoku Rosai në Sendai, pas nevojës për të urinuar shpesh gjatë...

June 12, 2019

Gjumi gjatë ditës ul tensionin e gjakut

Marrja e një sy gjumi është shpesh luks për disa. Sidoqoftë, kur të keni mundësi, do të ishte një ide e mirë të pushoni sytë dhe t'i jepni trupit tuaj...

June 11, 2019

Mungesa e gjumit ju bën më të ndjeshëm ndaj dhimbjeve

Privimi i gjumit dhe perceptimi i dhimbjes janë të lidhura ngushtë. Kjo lidhje është veçanërisht e fortë në ato sëmundje të karakterizuara nga dhimbje kronike, neuropatike ose inflamatore. Në fakt,...

June 11, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X