Fëmijët në moshën e shkollës nuk flenë mjaftueshëm gjumë, ja pasojat

Hulumtimet e reja tregojnë se më shumë se gjysma e fëmijëve që shkojnë në shkollë nuk plotësojnë orët e gjumit dhe kjo gjë nuk cënon vetëm kohën e tyre të...

7 Nëntor, 2019

Bëni gjumë të shqetësuar? Ja kush mund ta ketë fajin

Armiqtë më të këqij të një gjumi të qetë? Pijet alkoolike, sigurisht por edhe pirja e duhanit, e konsideruar deri më sot një nga faktorët që ndikon drejtpërdrejt në cilësinë...

1 Nëntor, 2019

Ora ndryshohet të dielën, si t’i bëjmë fëmijët të mësohen me orarin e ri

Duke filluar nga nesër, të dielën më 27 tetor, ora do të kthehet një orë mbrapsht. Megjithëse shumë njerëz do të janë mirënjohës që fjetën një orë më shumë, prindërit...

26 Tetor, 2019

Pse nuk flenë bebet? Arsyeja fillon që në barkun e nënës

Çdo prind i ri mund të dëshmojë se gjëja e parë që vijon pas lindjes së foshnjës është gjumi. Po, foshnja përfundimisht do të flejë gjatë natës. Disa thjesht zgjasin...

11 Tetor, 2019

Dashuri babai, thyen gishtin për të çuar të bijën në krevat

Është mirë të dini se lufta për t'i detyruar fëmijët tanë të flenë në shtretërit e tyre është universale. Prindërit e famshëm Ashton Kutcher dhe Mila Kunis po e përjetojnë...

15 Shtator, 2019

6 shenja që tregojnë se foshnja nuk mund të marrë frymë.

Me frikën e Sindromës së Foshnjës së Vdekjes së Papritur (SIDS) midis prindërve dhe mjekëve, shqetësimi është goxha i vërtetë. Sidoqoftë, nganjëherë, mund të jetë vërtet e vështirë të kuptosh...

12 Shtator, 2019

Si ia dola të vë në gjumë me sukses binjakët?

Një nga problemet më të më mëdha me të cilat përballet një nënë e re, në ditët e para të ardhjes së fëmijës në jetë është mungesa e gjumit. Ky...

16 Gusht, 2019

6 Gjërat që mund t’i ndodhin trupit tuaj kur flini në natyrë

Sidoqoftë, për shkak të gjërave si stresi apo puna, jo të gjithë mund të bëjmë gjumë mjaftueshëm. Lajmi i mirë është se kjo mund të rregullohet! Një studim i Universitetit...

15 Gusht, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X