loading

5 mënyra si të flini sërish si adoleshentë

Fikni dirtat Nëse ka drita ndezur gjatë orarit të gjumit, kjo gjë ndikon në orën biologjike të trupit tonë, duke na dhënë sinjale se duhet të qëndrojmë ende zgjuar. Për...

April 24, 2019

9 gjërat që bëni gjatë kohës së gjumit të cilat mund të tregojnë se keni një problem të madh shëndetësor

Trupi juaj është mjaft i aftë të tregojë kur diçka nuk po shkon siç duhet, por kur jeni në gjumë mund të mos i merrni plotësisht këto sinjale. Trupi juaj...

April 9, 2019

Bëhet virale tabela e orarit të gjumit të fëmijëve

  Në vitin 2015, një mësuese në një shkollë fillore në Wisconsin ka postuar një tabelë ku paraqiste oraret e përshtatshme të gjumit sipas moshës, në Facebook dhe prindërit po...

March 31, 2019

5 arsyet pse bebet flenë shumë dhe ja pse duhet t’i lejoni ta bëjnë

Menjëherë pasi fëmija juaj lind, nuk do të ketë fund për numrin e surprizave që do të keni. Ndërsa filloni të kujdeseni për fëmijën tuaj, do të mësoni shumë gjëra...

March 22, 2019

Studimi: Orari i çrregullt i gjumit ka një ndikim të madh në sjelljen e fëmijëve dhe zhvillimin e tyre

Ndonjëherë beteja për ta vënë fëmijën në gjumë mund ta bëjë një nënë të ndihet sikur do të ishte më e lehtë nëse do ta linte fëmijën të flinte kur...

March 20, 2019

Vuani nga problemet e gjumit? Ja disa mënyra të provuara shkencërisht për të fjetur mirë gjatë natës

Në një libër të ri të publikuar në Angli lidhur me gjumin e mirë, shkencëtari Kim Jones, jep disa prej këshillave më të mira të testuara shkencërisht për gjërat që...

March 19, 2019

Kush fle më mirë djemtë apo vajzat?

  A është e vërtetë se vajzat flenë më mirë se djemtë e vegjël? Përgjigja e kësaj pyetjeje është: Jo. Ndërsa prindërit mund të betohen se vajza e tyre ka...

February 13, 2019

Zgjon vajzën duke i hedhur ujë: Hakmarrje për të gjitha herët që më ke lënë pa gjumë natën/ FOTO

  Caitlin Hardy ka bërë shumë armiq përmes një postimi në rrjete sociale. 33-vjeçarja duket në video duke i derdhur ujë në gjumë vajzës 9-muajshe. Kur foshnjes filloi t'i dilte...

February 8, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X