Si ta kuptojme dhe cfare te bejme kur femija ka parazite?

Shenjat dalluese që fëmija ka parazitë janë: Lëkura e kokës që kruhet vazhdimisht, skuqje dhe acarim veçanërisht tek rrënjët e flokëve rreth fytyrës dhe pas veshëve. Vënie re e parazitëve...

24 Shtator, 2017

Si te parandalojme parazitet intestinale tek femija

Parazitët janë organizma ose kafshë të vogla që jetojnë duke u ushqyer nëpërmjet një organizmi tjetër, dhe nuk mund të jetojnë në mënyrë të pavarur. Parazitët e barkut Ata mund...

18 Prill, 2017

Parazitet e barkut, burimet e infektimit

Parazitët e barkut janë një prej shqetësimeve më të përhapura tek fëmijët. Por çfarë e shkakton infektimin? Okskuriet: Burimi i vetëm i infektimit dhe rritjes është organizmi i njeriut.  Në...

10 Dhjetor, 2016

Parazitet e kokes, 5 hapa per t’i zhdukur

Ky është një shqetësim që fillon të përhapet tek fëmijët kryesisht pasi ata kanë filluar të frekuentojnë kopështin, shkollën, kursin sportiv etj. Nëse vini re se fëmija shfaq simptomat e...

7 Dhjetor, 2016

Lambiet, si t’i njohim dhe trajtojme?

Lambiet, një nga parazitët që shfaqet më shpesh tek fëmijët. Cfarë duhet të dimë rreth tyre? Cfarë janë Lambiet? Lamblia është një infeksion që shfaqet tek zorrët e fëmijës dhe...

27 Tetor, 2016

Si te dallojme kur femija ka parazite zorresh?

Parazitët e zorrëve janë një infeksion që shfaqet shumë shpesh tek fëmijët e vegjël, si pasojë e pirjes së ujit jo të pastër si edhe për shkak të një higjene...

24 Tetor, 2016

Parazitet e kokes, mitet dhe te vertetat

Parazitët e kokës mund të përbëjnë një problem për fëmijët e çdo familje, sidomos në periudhën që ata frekuentojnë kop shtin apo shkollën. “Hedrin” është një firmë shumë e njohur...

15 Shtator, 2016

Parazitet e kokes, ja si ti trajtojme

Disa këshilla të vlefshme që duhet të keni parasysh në lidhje me trajtimin e parazitëve të kokës, pavarësisht produktit që keni zgjedhur të përdorni. Ja çfarë duhet të dini, sipas...

19 Gusht, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X