loading

Askaridet, simptomat dhe trajtimi

Cfarë janë askaridet? Askaridet janë parazitë (krimba të rrumbullakët) që mund të gjenden në zorrët e burrave dhe kafshëve dhe janë përgjegjëse të shfaqjes së një infeksioni intestinal shumë të...

August 9, 2016

Parazitet e zorreve

Oksiuret Jane krimba shume te vegjel, qe duken si fije te bardha, shume te holla. Femijet mund t’i marrin kur jane duke luajtur me dhè ( kur me pas fusin...

May 10, 2016

Parazitet,si ti zhdukim?

Nese femija i infektuar nga parazitet frekuenton kopshtin apo shkollen, nuk eshte e nevojshme qe te dergohet ne shtepi. Ka shume mundesi qe femija te kete pasur parazite per nje...

February 25, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X