Cfarë është “Ora e Artë” pas lindjes?

  Kultura jonë në përgjithësi e heq foshnjën nga nëna sapo të lindë. Shtrëngimi dhe prerja e kordonit, kryerja e kontrolleve të ndryshme të të porsalindurve dhe 'pastrimi i tyre'...

30 Korrik, 2021

Videolojrat, përrallat e kohëve moderne për fëmijët

Sipas Jordan Shapiro, një nga ekspertët kryesorë në kulturën dixhitale, nëse përdoren në mënyrën e duhur, videolojërat dhe smartfonët mund të bëhen një mjet i rëndësishëm dhe ndihmë për rritjen...

28 Korrik, 2019

Bebi 4 muajsh

Fëmija 4 muajsh po rritet gjithnjë e më shumë dhe bëhet më vigjilent gjatë ditës. Bebet në këtë fazë duan të shprehin vetveten përmes buzëqeshjeve, të qeshurave dhe belbëzimeve. Rritja...

26 Korrik, 2018

Bebi 24 Muajsh

Bebi 24 muajsh Shume nga ju e konsiderojne moshen 2 vjecare si dicka te tmerrshme, por kjo nuk eshte e drejte. Kjo moshe nuk ka ndonje ndryshim nga moshat e...

1 Mars, 2016

Bebi 30 Muajsh

Bebi 30 muajsh Kjo konsiderohet si mosha ku femija karakterizohet nga “negativizmi”. Edhe pse tingellon pak keq eshte dicka qe kalon pas moshes 3-vjecare. Sjellja Ne moshen 2-vjecare femija shpreh...

1 Mars, 2016

Bebi 36 Muaj

Ne moshen 3 vjecare do te mundohet te kopjoje veprimet tuaja. Ai do ti drejtohet lodrave te tij duke i folur ne te njejten menyre sic ju e beni me...

1 Mars, 2016

Bebi 18 muajsh

Bebi 18 muajsh Ne kete moshe pavaresia e femijes merr nje kthese te rendesishme. Gjithmone e me shume zhvillohet kureshtja per gjerat qe e rrethojne dhe gjithmone e me shume...

29 Shkurt, 2016

Bebi 12 muajsh

Pavaresisht se eshte vetem 12 muajsh, ju mund ti beni dhurata per ditelindje. Nuk ka rendesi se eshte i vogel, femija juaj e kupton rendesine e lodrave dhe di cfare te...

29 Shkurt, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X