Caj organik per bebe dhe nena

Gjatë javëve të para të jetës, tek bebi mund të shfaqen shqetësime të ndryshme, edhe pse pjesa më e madhe e tyre janë shumë normale, dhe sigurisht kalimtare. Shqetësimet e...

23 Janar, 2019

Të qarat e forta, a janë më të shpeshta te djemtë?

Të qarat e forta të fëmijëve janë të zakonshme si për djemtë ashtu edhe për vajzat. Gjithashtu nuk ka dallime mes fëmijëve prematurë dhe atyre që lindin më vonë, atyre...

9 Maj, 2018

Dhimbjet e barkut tek foshnjat

Disa foshnja kanë periudhë intensive të qarjes së pandërprerë të njohur si kolikat të cilat zakonisht paraqiten disa javë pas lindjes dhe zhduken gjatë muajit të tretë dhe të katërt....

30 Korrik, 2017

Si te qetesojme kolikat e bebes

Kolikat e bebes mund të shkaktohen gëlltitja e ajrit gjatë thithjes dhe kjo ndodh më shpesh nëse fëmija ushqehet me biberon, pi shpejt ose thithat kanë vrima shumë të mëdha....

24 Prill, 2017

Cfare jane kolikat emocionale?

Disa bebe janë shumë të ndjeshëm ndaj emocioneve, dhe për këtë arsye nuk mund të themi se ekziston një arsye konkrete për shfaqjen e kolikave emocionale. Do të mjaftonte një...

19 Dhjetor, 2016

Kolikat fiziologjike

Gjatë javëve të para pas lindjes pjesë të ndryshme të trupit të bebes mund të shfaqin probleme të ndryshme. Një prej këtyre problemeve janë edhe kolikat fiziologjike, të cilat nuk...

6 Dhjetor, 2016

Kolikat e bebes, kur i shkakton ushqyerja

Kolikat nuk janë vetëm të një lloji, ato mund të shkaktohen nga shkaqe të ndryshme dhe një prej tyre është tretja. Kolikat e tretjes, simptomat Fëmija ndien dhimbje në stomak...

5 Dhjetor, 2016

Si ndikojne kolikat ne cilesine e gjumit te bebes?

Në më të shumtën e rasteve prindërit mendojnë se shkaktar i të qarave të fëmijës dhe zgjimeve të shpeshta gjatë natës janë kolikat e barkut si edhe gazrat, të cilat...

23 Nëntor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X