Caj organik per bebe dhe nena

0 0

Gjatë javëve të para të jetës, tek bebi mund të shfaqen shqetësime të ndryshme, edhe pse pjesa më e madhe e tyre janë shumë normale, dhe sigurisht kalimtare.

Shqetësimet e barkut apo kolikat, të karakterizuara nga dhimbjet në zonën abdominale, por edhe nga të qarat e “dëshpëruara”, shpesh ndikojnë jo vetëm në gjendjen shëndetësore të fëmijës por edhe në ecurinë e përditshmërisë së nënës apo prindërve në përgjithësi. Për trajtimin e kolikave mund të ndiqen këshilla të ndryshme, sigurisht të sugjeruara ose të pranuara nga mjeku.

Por ndërkohë marka zviceriane Holle u vjen në ndihmë prindërve më produktet e tyre bimore, absolutisht organike.

Holle Organic Tea for Kids është një përzierje aromatike e bimëve. Përbërësit organikë të këtij produkti janë si më poshtë:

  • Kopër –> 40%
  • Anisë (glikanxo) –> 30%
  • Qimnon –> 20%
  • Kamomil –> 10%

Këta përbërës organikë të përzgjedhur me kujdes e bëjnë këtë produkt një çaj të natyrshëm dhe shumë të shijshëm për fëmijët dhe të rriturit gjithashtu. Këta përbërës vijnë nga bujqësia e çertifikuar organike.

caj holle

 

Një nga vetitë e shumta të dobishme të Çajit Organik Holle është se ky çaj ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të lëngjeve të trupit. Çaji për të rriturit mund të përdoret në mënyrë të sigurt edhe gjatë shtatzanisë, si edhe gjatë gjithë periudhës së rritjes së fëmijës për ta ndihmuar nënën që të përjetojë një përvojë sa më të suksesshme gjatë ushqyerjes me gji.

Kini parasysh se duhet të konsultoheni me mjekun për përdorimin (dhe sasitë) e tij nëse jeni duke konsumuar antibiotikë apo medikamente të tjera, pasi mund të ndikojë në uljen e efikasitetit apo rezultateve të medikamenteve!

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve apo edhe për të lënë konsideratat tuaja, mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albaniatë cilët janë distributorët për këto produkte. Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kontakti lëkurë me lëkurë edhe...

Gjatë pandemisë së Covid-19, Shoqëria Italiane e Neonatologjisë (SIN) lëshoi ​​indikacione për të lejuar prindërit në njësitë e kujdesit intensiv neonatal të luanin një rol aktiv në mirëqenien e fëmijës...

Frymezuar nga qumeshti i gjirit!

Frymëzuar nga qumështi i gjirit! Aptamil Pronutra-ADVANCE Për më shumë se 40 vjet, skuadra e përbërë prej më shumë se 500 shkencëtarë dhe ekspertë të NUTRICIAS, ka qënë pioniere e...

Pelena ekologjike PINGO vjen tek...

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, pa dyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit, por jo vetëm për ta. Duke marrë në konsideratë kërkesat e...

Foshnja po mbytej duke pirë...

Një grua po ushqente me gji me fëmijën e saj, kur papritmas vuri re vështirësi në frymëmarrje të foshnjës. Menjëherë njoftoi urgjencën të cilët praktikuan manovrën "Heimlich" për fëmijën. Punonjësit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X