A e rrit puthja rrezikun e vdekjes foshnjore?

Është e vërtetë se disa infeksione të frymëmarrjes dhe baktere mund të luajnë një rol në sindromën e vdekjes së papritur të foshnjave, por nuk ka dëshmi që vërtetojnë se...

17 Prill, 2018

SIDS, studime te reja sjellin shkaqe te reja

SIDS është sindroma e vdekjes së papritur të laktantit në gjumë dhe mund të prekë fëmijët nga muaji i parë deri në vitin e parë të jetës. Kjo nuk lidhet...

20 Maj, 2017

Disa teknika per te parandaluar SIDS

Të gjithë prindërit dhe kujdestaret e fëmijëve duhet të dinë disa nga teknikat më të rëndësishme që do të parandalojnë rrezikun e SIDS (vdekja e papritur e laktantit në gjumë)....

24 Prill, 2017

“Mami te dua shume”, kane qene fjalet e fundit te Bryan-Andrew…

Bryan-Andrew ishte një fëmijë 3-vjeçar, i cili ka rënë në gjumë duke shqiptuar fjalët “mami të dua shumë”, për të mos u zgjuar më kurrë! Shkaktar i kësaj tragjedie familjare...

30 Gusht, 2016

Si te parandalojme SIDS?

SIDS është sindroma e vdekjes së papritur së laktantit në djep, e cila prek në mënyrë të papritur fëmijët 1-12 muaj. Edhe pse shkaqet që shkaktojnë SIDS ende nuk dihen,...

29 Maj, 2016

Sids:Rregullat qe shpetojne jete

Sids (Sudden infant death syndrome) eshte sindroma e vdekjes se papritur te foshnjave, e njohur ndryshe si “vdekja ne djep”. Ajo mund te “godase” femije djem ose vajza qofshin, midis...

7 Mars, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X