“Mami te dua shume”, kane qene fjalet e fundit te Bryan-Andrew…

0 0

Bryan-Andrew ishte një fëmijë 3-vjeçar, i cili ka rënë në gjumë duke shqiptuar fjalët “mami të dua shumë”, për të mos u zgjuar më kurrë! Shkaktar i kësaj tragjedie familjare është bërë SIDS, sindroma e vdekjes së papritur në gjumë të laktantit. Kjo është një sindromë e cila konsiderohet si faktor rreziku për jetën e fëmijëve nga lindja deri në vitin e parë të jetës, dhe rasti i Bryan-Andrew konsiderohet si tepër i pazakontë. Kushte të veçanta së të fjeturit rrezikojnë çdo ditë fëmijët e vegjël, dhe ndër to më e rrezikshme konsiderohet e fjetura përmbys e fëmijës. Për më shumë ja çfarë shkruan nëna e tij Jasmine Shortland në facebook:

“Dita e sotme do të më shoqërojë për gjithë pjesën tjetër të jetës time. Sot djali im i madh dhe bukurosh hapi krahët dhe fluturoi në qiell. Natën e mirë dhe gjumë të ëmbël djaloshi im! Mami të do shumë Bryan-Andrew, ëngjëlli im i madh! Të lutem ndriço sot për ne! Kjo është shumë e vështirë, tashmë jemi të mjeruar”!

Fjalë prekëse, fatkeqsi pa asnjë ngushëllim për prindin, dhe ndërsa përjeton diçka të tillë, familjes i duhet të përballet edhe me mbledhjen e fondeve për të kryer ceremoninë mortore të fëmijës! Dhe midis fjalëve prekëse nëna jep një këshillë për të gjithë prindërit ndërsa shkruan:

“Yjet po të presin djali im i vogël. Për të gjithë prindërit, i përqafoni fort fëmijët tuaj para se të flenë, i përqafoni dhe i thoni se i doni shumë”!Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kontakti lëkurë me lëkurë edhe...

Gjatë pandemisë së Covid-19, Shoqëria Italiane e Neonatologjisë (SIN) lëshoi ​​indikacione për të lejuar prindërit në njësitë e kujdesit intensiv neonatal të luanin një rol aktiv në mirëqenien e fëmijës...

Frymezuar nga qumeshti i gjirit!

Frymëzuar nga qumështi i gjirit! Aptamil Pronutra-ADVANCE Për më shumë se 40 vjet, skuadra e përbërë prej më shumë se 500 shkencëtarë dhe ekspertë të NUTRICIAS, ka qënë pioniere e...

Pelena ekologjike PINGO vjen tek...

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, pa dyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit, por jo vetëm për ta. Duke marrë në konsideratë kërkesat e...

Foshnja po mbytej duke pirë...

Një grua po ushqente me gji me fëmijën e saj, kur papritmas vuri re vështirësi në frymëmarrje të foshnjës. Menjëherë njoftoi urgjencën të cilët praktikuan manovrën "Heimlich" për fëmijën. Punonjësit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X