Sekretet e nje zgjimi te mire

Shpesh mëngjesi është një maratonë vrapi për shumë prej nesh gjë e cila ndodh për shkak të vonesës që kemi për të shkuar në punë apo për të çuar fëmijët...

14 Mars, 2017

Deri ne cfare moshe femija mund te fleje gjate dites?

Gjumi sjell shumë përfitime si për fëmijën ashtu edhe për personat e rritur, kjo pasi duke filluar nga mosha 14-16 vjeçare, fëmija fillon të kryejë aktivitete më të mëdha dhe...

6 Mars, 2017

9 arsyet pse femija nuk do te fleje

Të gjithë e dimë sa probleme mund të shfaqin fëmijët e vegjël në lidhje me gjumin. Por çfarë i shkakton këto probleme? Ja 9 arsyet pse femija nuk do te fleje:...

3 Mars, 2017

Bashkuesi i krevatit, qe te gjithe te flejne te qete!

Ai quhet “side bed” dhe është një pajisje që mundëson një fjetje të përbashkët midis prindërve dhe fëmijës edhe pse të gjithë do të jenë në krevatin e tyre. Për...

20 Shkurt, 2017

10 gjerat qe nuk duhet te beni ndersa femija fle

Gjatë muajve të parë të jetës është normale që fëmija të mos bëjë gjumë të qetë dhe cilësor. Në momentin që ata i zë gjumi nëna mundohet të bëjë gjithçka...

4 Shkurt, 2017

Femija nuk do te dremise? Ja cfare duhet te beni?

Gjumi nuk është i rëndësishëm vetëm gjatë natës por edhe gjatë ditës në mënyrë që fëmija të ndihet i ekuilibruar dhe me energji. Dremitjet e ditës ndikojnë shumë pozitivisht gjithashtu...

17 Janar, 2017

Pse femijet qajne ne gjume?

Shumë nëna pyesin veten se përse të porsalindurit qajnë ndërsa janë në gjumë, problem i cili është tepër i shpeshtë tek bebet gjatë ditëve të para pas lindjes. Arsyet janë...

15 Janar, 2017

Kur nje bebe mund te fleje me jastek?

Jeni duke menduar të blini një jastëk për beben tuaj të vogël pasi mendoni se ai nuk ka rehatinë e duhur gjatë gjumit pa të? Apo mendoni se bebi juaj...

10 Janar, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X