Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime për Vitin e Ri

0 0

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t’i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën e ndërrimit të viteve. Janë kukulla që e ndezin edhe më shumë atmosferën e Vitit të Ri dhe mund t’i shohë gjithë familja bashkë me fëmijët.

6 filma vizatimorë për fëmijë

“Aventura e ngrirë e Olaf” (Olaf’s Frozen Adventure) – 2017

Fëmijët që e donin Frozen do të vlerësojnë gjithashtu Aventurën e Ngrirë të Olaf-it, një mini-vazhdim i pavarur 22-minutësh që flet për plakun e dashur të dëborës, që u miqësua me Anën dhe Elsën.

Në kërkim të një tradite të tijën e festave, Olaf (Josh Gad) zbulon se Krishtlindjet, solstici dimëror dhe praktikat Hanukkah janë të gjitha të gjalla dhe të mira në Arendelle. Dreri i preferuar i të gjithëve, Sven (Jonathan Groff), i bashkohet Olafit në kërkimin e tij.

 “Macja Pete: Një vit i ri i mrekullueshëm”   (Pete the Cat: A Groovy New Year) – 2017

Seriali Macja Pete në Amazon Prime, i bazuar në librat e James dhe Kimberly Dean, ndjek një mace tepër të ftohtë dhe të qetë, Pete (Jacob Tremblay), ndërsa merr mësime të vlefshme për jetën dhe dashurinë – me një kitarë të varur vazhdimisht, çdo herë që i duhet të këndojë një këngë.

Në specialen 22-minutëshe 2017, Pete përpiqet i dëshpëruar të gjejë një zgjidhje për Vitin e Ri përpara se të vijë mesnata.

“Uini Pooh: Një vit Pooh shumë i gëzuar” (Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year) – 2002

Piglet, Tigger, Eeyore dhe Pooh ndërrojnë personalitete në një përpjekje të gabuar për të bërë një “zgjidhje” kolektive në këtë natë të Vitit të Ri të veçantë për arushin Disney që e do mjaltin.

 “Rruga e Sesamit feston nëpër botë” (Sesame Street Celebrates Around the World) – 1993

Telly Monster (Martin P. Robinson) ka frikë nga nata e Vitit të Ri dhe bën fushata që ajo të anulohet, ndërsa Elmo (Kevin Clash) eksploron traditat e Vitit të Ri në mbarë globin.

“Viti i Ri me shkëlqim i Rudolphit” (Rudolph’s Shiny New Year) – 1976

Santa Claus dhe Father Time kërkojnë ndihmën e Rudolph për të gjetur Vitin e Ri të gëzuar, para mesnatës në natën e Vitit të Ri. Pason një garë në kohë, me vizita në periudha të ndryshme gjatë historisë.

 “Shpirti” (Soul) – 2020

Një bashkëpunim i animuar i Pixar-Disney, luan Jamie Foxx si Joe Gardner, një mësues muzike që dëshiron një karrierë në xhaz dhe Tina Fey si “22”, një shpirt i humbur i caktuar për ta ndihmuar atë të shtypë butonin metaforik të rivendosjes. Ndërsa publikimi i mbushur me muzikë nuk ka të bëjë në mënyrë eksplicite për natën e Vitit të Ri, ka të bëjë me rishpikjen, fillimet e reja dhe marrjen e një shansi të dytë për të ndjekur pasionet.

Lexo edhe: Filmat me te bukur qe duhet te shikoni kete fundvit


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Gjermania po ndërton parqe lojërash...

Një objekt i lartë në një park lojërash në Berlinin verior, konsiderohet shqetësimi më i madh i prindërve. Fëmijët e moshës gjashtë vjeç e lart kalojnë nëpër katër topa të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X