Vogëlushja letër drejtuar Babagjyshit

0 0

Në redaksinë tonë, mbërrtiti një mesazh nga një nënë, e cila na dërgonte letrën që vajza e saj kishte shkruar për Babagjyshin. Më poshtë po publikojmë letrën e plotë, duke ju ftuar të na dërgoni edhe ju kërkesat e fëmijëve tuaj.

I dashur Babagjysh!

Mami dhe babi janë shtrirë dhe unë po përfitoj që jam vetëm për të shkruar këtë letër, ku të të shpreh kërkesat e mia. Unë mendoj se jam sjellë shumë mirë këtë vit, ndaj e meritoj të më plotësohen dëshirat.

Dëshira më e madhe që kam është që të më sjellësh një motër ose vëlla të vogël. Do të kisha shumë dëshirë të luaja me të ndërkohë që luaj me kukullat e mia. Dua t’i mësoj shumë gjëra për secilën nga kukullat, si i kanë emrat, cilat rroba preferojnë e shumë gjëra të tjera.

Kërkesa ime e dytë është që mami, ashtu si nëna të na bëjë më shpesh patate të skuqura, makarona me gjalpë dhe të na lejojë të hamë ëmbëlsira sa të duam, e më pak brokoli ose speca.

Gjithashtu do të doja që të më jepje fuqi magjike për të bërë të lumtur të gjithë fëmijët e kopshtit, edhe ata që qajnë për gjëra të ndryshme. Ndoshta për këtë do të ishte mirë të më sillje një thes të madhe me dhurata që t’ja u shpërndaja atyre. Të bëhem si elfi yt i vogël.

Të lutem gjjithashtu, të shkurtosh pak orët e punës së mamit, që të kthehet më shpejt në shtëpi dhe të luajmë gjithë pasditen bashkë.

I dashur Babagjysh, kam edhe një kërkesë të fundit. Të lutem largoje virusin se ne tashmë i morëm të gjitha mësimet. Do t’i lajmë duart shumë mirë, për 20 sekonda duke fërkuar mirë të gjitha hapësirat mes gishtave, do ruajmë radhën kur presim në distancën e duhur, do t’i duam më shumë gjyshërit, do kujdesemi më shumë të sëmurët, por të lutem na e largo këtë virus që të mund të përqafohemi lirshëm, të mund të luajmë në parqe, të mos lodhemi në shkollë nga maska, të mos i bëjmë detyrat me telefon e shumë të tjera.

Po e lë letrën poshtë pemës, ku pres të gjej dëshirat e plotësuara nga ti.

Lexo edhe: Vogëlushja letër Babagjyshit: Të lutem shkurto orarin e punës së babit për Krishtlindje


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X