Kur mund të bëj dush pasi kam lindur?

Nëse mjeku juaj nuk ju thotë ndryshe, mund të jeni në gjendje të bëni një banjë pasi keni lindur sa më shpejt që të dëshironi. Megjithatë në varësi të lindjes...

5 Gusht, 2019

Burri me dy gjuhë, higjiena jo e mirë e gojës pothuajse i kushtoi jetën

Ju keni dëgjuar shumë herë se sa e rëndësishme është të pastroni dhe lani dhëmbët. Por historia e një plaku 68-vjeçar, higjiena e dobët e dhëmbëve që pothuajse i kushtoi...

15 Korrik, 2019

Për sa pelena ka nevoja foshnja gjatë tri muajve të parë?

Foshnjat janë delikate dhe të brishta. Ata kanë nevojë për kujdestarë për të gjitha nevojat dhe dëshirat e tyre, duke përfshirë edhe ato më themelore. Qoftë të ushqyerit, të fjeturit...

13 Korrik, 2019

7 Gjërat që duhet të keni parsysh kur blini pelenat për bebin

Edhe pse foshnjat nuk dinë t’i tregojnë ndjesitë që kanë, prindërit duhet që t’i kuptojnë nevojat e të vegjëlve të tyre. Por çfarë duhet të ketë parasysh një prind kur...

2 Korrik, 2019

Nëse nuk lani dhëmbët mund të prekeni nga kanceri i mëlçisë, ja çfarë thotë studimi i ri

Hulumtuesit në Queen’s University Belfast analizuan të dhënat nga mbi 469.000 njerëz në Britaninë e Madhe, duke investiguar lidhjen midis shëndetit oral dhe rrezikut të kancereve gastrointestinalë, duke përfshirë mëlçinë,...

23 Qershor, 2019

6 produkte për fëmijë që mund t’i përdorin edhe të rriturit

Sa herë që aplikojmë locione në lëkurën e fëmijës apo pudër në lëkurën e njomë të bebave, aroma e këtyre produkteve na pëlqen shumë. Ka diçka më tepër se thjesht...

27 Prill, 2019

Sa baktere gjenden në mjekrën e babait?

  Një studim i ri ka bërë disa baballarë të mendohen mirë nëse do të vazhdojnë të mbajnë mjekër tani që janë bërë me fëmijë apo jo. Sipas studiuesve zviceranë,...

24 Prill, 2019

Banjë me qumësht gjiri për foshnjat- Përfitimet dhe si bëhet

Qumështi i gjirit meriton padyshim epitetin e “lëngut të artë”. Kjo pasi ai ka veti për ta ushqyer foshnjën si brenda edhe jashtë. Qumështi i gjirit përmban 3 deri 5%...

8 Prill, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X