Nderrimi i bebelines, para apo pasi femija ka pire?

Për shumë nëna të reja momenti i ndërrimit të bebelinës mund të kthehet në një dilemë. Kur mund të ndërrojmë bebelinën, para apo pasi fëmija ka pirë? Mbaj mend se...

25 Janar, 2017

Kujdesi per kerthizen e te porsalindurit

Kujdesi per kordonin umbelikal duhet te jete maksimal pas kthimit ne shtepi. Me menyren e duhur ai do te sherohet ne menyren e duhur. Disa karakteristika të kordonit umbelikal… ...

25 Janar, 2017

Eshte momenti i banjos se te porsalindurit!

Momenti i banjos mund të kthehet shumë shpejt në një nga momentet më të pëlqyera të fëmijës së vogël, dhe njëkohësisht edhe për ju duke qënë se mund të përbëjë...

21 Janar, 2017

Lekura e bebes, si ta mbrojme nga i ftohti

Duke qënë se lëkura e bebes është tepër delikate, moti i ftohtë mund të shkaktojë skuqje, tharje dhe madje edhe ekzema në të. Ja si ta mbroni atë në stinën...

16 Janar, 2017

Pese arsye se perse eshte normale te mos i beni menjehere banjo te porsalindurit

Banjoja e parë e të porsalindurit bëhet menjëherë pas lindjes në spitalin ku ka ndodhur lindja, nga personeli mjekësor për ta pastruar atë nga placenta si edhe sekrecionet me të...

14 Janar, 2017

Si te pastrojme fytyren e te porsalindurit?

Pastrimi i fytyrës së të porsalindurit është një proçes që duhet bërë në mënyrë tepër delikate, duke qënë se bëhet fjalë për higjenën e një foshnje që sapo ka dalë...

6 Janar, 2017

Sa here ne jave duhet te beje banjo nje bebe?

Momenti i banjos është shumë i rëndësishëm për rritjen e fëmijës, kjo pasi përveç faktit që e mban atë të pastër, e qetëson dhe argëton. Duke filluar nga ditëlindja e...

3 Janar, 2017

Ja cilet jane detergjentet qe mund te perdorni per larjen e rrobave te femijes

Gjatë vitit të parë të jetës, prindërit zakonisht lajnë rreth 160 lavatrice me rrobat e bebes, dhe gjatë këtij proçesi është shumë e rëndësishme që detergjenti të jetë tepër delikat...

23 Dhjetor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X