Kujdes me kremin e bebes, ne disa raste mund te jete toksik

Një nënë duhet patjetër të informohet në kohë reale për çdo produkt që konsiderohet jo i shëndetshëm për fëmijën, duke qënë se vetitë e tij toksike mund të dëmtojnë rëndë...

1 Gusht, 2017

Cfare nevojitet per femijen nese do te lindni ne vjeshte?

Nëse jeni duke pritur të sillni në jetë një fëmijë duhet të bëni më parë një listë të gjërave që vërtet ju nevojiten duke qënë se ndonjëhere mund të bini...

1 Gusht, 2017

Kremi i plazhit te femijes, 10 gjerat qe duhet te dini

Zgjidhni në mënyrën e duhur kremin e plazhit dhe e përdorni atë edhe nëse mendoni se orari në të cilin keni shkuar në plazh apo keni dalë shëtitje nuk ka...

8 Qershor, 2017

Cilat jane ato produkte “praktike” qe cuan mijera femije ne spital?

Mund të jetë një mbajtëse bebesh, një karrocë, karrige e lartë e ushqyerjes, tavolina e ndërrimit, ulësja e vaskës plastike, që sipas “The New York Times”, kanë shkaktuar rreth 66.000...

6 Qershor, 2017

Si te veshim femijen ne stinen e veres?

Nëse keni pak kohë që keni sjellë në jetë një bebe apo prisni ta sillni, me siguri jeni edhe të shqetësuara në lidhje me veshjen e duhur tani që temperaturat...

16 Maj, 2017

Trio apo duo, cila eshte karroca e duhur per nje bebe?

Në momentin që do të vendosni për të blerë karrocën e bebes duhet të mendoheni në lidhje me atë që modeli që keni para ju ofron (përveç faktorit financiar). Trio...

13 Maj, 2017

Cila eshte mosha e duhur per te futur femijen ne rrethore?

Falë rrethores fëmija juaj mund të zhvendoset nga një hapësirë në tjetrën edhe pse ende nuk mund të jetë ngritur në këmbë, duke pasur mundësinë të eksplorojë ambientin që e...

13 Maj, 2017

Si te zgjedhim peshqiret e bebes?

Peshqirët janë një send që duhet të zgjidhen me shumë kujdes, kjo pasi e dimë që lëkura e bebes është tepër delikate dhe nuk mund të përdorim një çfarëdo. Materiali...

11 Prill, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X