Trio apo duo, cila eshte karroca e duhur per nje bebe?

0 0

Në momentin që do të vendosni për të blerë karrocën e bebes duhet të mendoheni në lidhje me atë që modeli që keni para ju ofron (përveç faktorit financiar).

Trio apo duo?

Para së gjithash duhet të kuptojmë ku qëndron ndryshimi:

  • Një karrocë trio është ajo që përbëhet nga tre pjesë të ndryshme, një djep që përdoret javët e para pas lindjes, një pjesë për muajt në vazhdim që mund të përdoret edhe në makinë si sexholino si edhe nga një ulëse për kur fëmija të jetë më i rritur.
  • Një karrocë duo për bëhet nga baza e karrocës dhe nga djepi së bashku me vetëm njërën prej pjesëve të mësipërme.

Pra cilën karrocë të zgjedhim?

Nëse do të zgjidhni në karrocë duo do të keni mundësi të vendosni sipër bazës vetëm dy pjesë, pra nuk keni në dispozicion pjesë të ndryshme për fëmijën sipas rritjes së tij. Do t’ju këshillonim që para një zgjedhje të tillë të preferonit trion. Keshtu ju do të keni në çdo moment të montuar pjesën që ju nevojitet.

Cilët janë aksesorët që duhet të ketë një trio?

Ndërsa bëni zgjedhjen e karrocës shikoni që ajo të ketë edhe pjesën që e mbron fëmijën nga mushkonjat si edhe nga shiu. Ëshë shumë e domosdoshme edhe që karroca të ketë dorezë të kthyeshme, pra që të zgjidhni nëse fëmija do të vendoset me fytyrë nga ju ose nga rruga. Në momentin që jeni duke blerë karrocën duhet të provoni gjithashtu nëse ajo mbyllet edhe me një dorë. Mendoni se kushton shumë? Mos u frikësoni, të gjitha këto pjesë mund të blihen edhe me një cmim shumë të mirë nëse nuk do të zgjidhni një produkt të firmave më të mira që ekzistojnë në treg.

Lexoni edhe: 5 arsyet per te mos blere nje karroce ne set trio

Regjistrohu edhe ti ne portalin pernenat.al


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X