Cfare sendesh duhen per beben ne maternitet nese lind ne pranvere

Jeni duke sjellë në jetë fëmijën tuaj dhe ende nuk e keni përgatitur valixhen e maternitetit? Ja këshillat që do t’ju vijnë në ndihmë për ta bërë këtë nëse lindja...

1 Prill, 2017

Blerja e karroces se bebes, disa keshilla per te mos gabuar

Para se të shpenzoni për një karrocë bebesh duhet të vlerësoni disa gjëra tek ajo në mënyrë që të bëni zgjedhjen e duhur. Ja cilat janë ato: Pamja e jashtme...

29 Mars, 2017

Cfare duhet te permbaje canta e bebes?

Gjatë shëtitjeve me beben do të jetë e nevojshme të keni me vete një cantë me sendet më të domosdoshme për kohën që jeni jashtë shtëpisë. Dhe çfarë duhet të...

28 Mars, 2017

Ne cilin muaj te shtatzanise duhet te bejme gati sendet e bebes?

Përgatitja e dhomës së fëmijës si edhe blerja e sendeve të bebes është një prej gjërave më emocionuese të shtatzanisë. Duke filluar qysh në muajt e parë prindërit fillojnë të...

2 Mars, 2017

Ja per cfare ka nevoje nje i porsalindur

Për shumë vite prindërit tanë e kishin të vështirë të blinin veshjet për të porsalindurit, pasi zgjedhja ishte e ngushtë dhe nuk kishte shumëllojshmëri. Sot ne kemi mundësi për të...

24 Shkurt, 2017

Si te zgjedhim produktet e bebes?

Lëkura e bebes ka nevojë të pastrohet dhe trajtohet me produkte specifike të cilat duhet të jenë gjithashtu delikate në mënyrë që të respektojnë pH e saj. Duke qënë kështu...

19 Shkurt, 2017

Canta e lindjes, per bebin dhe nenen

Do t’ju këshillonim që valixhen ose çantën e lindjes ta përgatisnit gjatë dy muajve të fundit të shtatzanisë, në mënyrë që të jeni gati edhe nëse do të ndodhë një...

13 Shkurt, 2017

perse duhet te zgjedhim bebelinat qe lahen?

    Gjatë dy viteve të para të jetës fëmija mund të përdorë në mënyrë të vazhdueshme bebelinat dhe për këtë arsye mund të jetë shumë herë më e përshtatshme...

15 Dhjetor, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X