loading

Produktet kozmetike nuk janë lodra, ja produktet që mund të jenë të dëmshme për fëmijët tuaj

Lyerja e buzëve me të kuq mund të duket si diçka e lezetshme dhe shumë argëtuese.  Ju madje mund të bëni edhe një foto ose dy për të vulosur atë...

September 18, 2019

Astma dhe alergjitë te fëmijët: provoni t’i kuroni me terapinë e kafshëve

Shoqëria e kafshëve në fermë apo edhe macet, në të vërtetë, mund të "mësojnë" sistemin imunitar të mos reagojë ndaj substancave të padëmshme - siç ndodh me alergjitë - por...

September 14, 2019

Mjetet shtëpiake për të hequr qimet nga trupi i foshnjave

Para se të kërkoni për mënyra se si të hiqni qimet e tepërta nga trupi i bebeve,  është e rëndësishme të kuptoni pse i kanë ato. Qimet e trupit me...

September 13, 2019

“Nëse u jepni fëmijëve shumë perime do t’i bëni ata të hanë më shumë, ja se si”

Shkencëtarët australianë morën 32 fëmijë, të moshës katër-gjashtë vjeç, të cilët konsumonin më pak se dy racione me perime në ditë. Disa prej fëmijëve iu ofruan brokoli tri herë në...

September 12, 2019

Askush nuk jua ka thënë. Këto janë përfitimet e shkëlqyera nëse keni fëmijë me diferencë të madhe moshe.

Ende të parritur mirë ne kishim bërë një hap të madh dhe kishim marrë përgjegjësi të mëdha në jetë. Lajmi se do të kishim përsëri një fëmijë më frikësoi disi...

September 10, 2019

Hormoni mashkullor është sekreti i autizmit? Ja ç’thotë studimi i fundit për testoteronin

Në fakt, djemtë kanë katër herë më shumë gjasa të diagnostikohen me çrregullimin e spektrit autik sesa vajzat. Për këtë arsye, shkencëtarët kanë sugjeruar një lidhje midis testosteronit dhe empatisë...

September 5, 2019

Parfume për fëmijë: një trajtim më tepër për të vegjlit tuaj

Ato janë të lehta dhe delikate, esenca natyrore mund të plotësojnë higjienën e fëmijës, duke dhënë një ndjenjë të mirëqenies. Ato mund të përdoren që në ditët e para të...

August 30, 2019

Lindja e induktuar: a mund të rrisë rrezikun e autizmit?

Hulumtimi është bërë nga shkencëtarët e Universitetit të Miçiganit (Shtetet e Bashkuara) dhe ka zbuluar se gratë që bëjnë lindje me anë të ndërhyrjeve mjekësore (prerje artificiale dhe këputje të...

August 28, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X