loading

Pjelloria mashkullore, shanset më të larta në verë

Pjelloria mashkullore është në nivelet më të larta në verë. Bashkë me temperaturat e favorshme të sezonit veror, prodhimi hormonal mashkullor pëson ndryshime pozitive që rrisin shanset e konceptimit. Korriku...

July 9, 2019

Ndotja e ajrit mund t’u shkurtojë jetëgjatësinë fëmijëve të shkollave fillore

Një tetë vjeçar i lindur në vitin 2011 mund të vdesë më herët nëse vazhdon të jetë i ekspozuar gjatë gjithë kohës në ambiente të ndotura. Studimi ka parë ndikimin...

July 9, 2019

Objektet plastike shkak i infertilitetit mashkullor

Në 50 vitet e fundit numri i spermatozoideve të prodhuara mesatarisht nga një burrë është përgjysmuar dhe përqindja e atyre joefikase është rritur, sepse ato janë shumë të ngadalta, të...

July 8, 2019

Çfarë ju tregon muaji i lindjes së fëmijës suaj për të ardhmen e tij?

Në fakt, studimet kanë treguar se muaji i lindjes së fëmijës mund të përcaktojë jo vetëm shenjën e horoskopit, por edhe shëndetin, karrierën dhe personalitetin e tyre! Më poshtë ju...

July 6, 2019

Mënyra se si e mbani fëmijën ndikon në zhvillimin e tij të trurit

A e dini se ana në të cilën një nënë zakonisht e mbani fëmijën mund të ndikojë në zhvillimin e tij të trurit dhe në marrëdhëniet shoqërore që ai do...

July 6, 2019

Risitë e Përnenat.al në ndihmë të të gjitha nënave, intervistë në News 24/ VIDEO

Një nga tematikat e diksutuara këtë mëngjes në emisionin e përditshëm Vila 24 në televizionin informativ News 24 ishte ajo e mëmësisë, shqetësimeve, pikëpyetjeve dhe ekpseriencave të nënave të reja....

July 5, 2019

Si të bëjmë pushime verore të rehatshme me fëmijët e vegjël?

Mjaftojnë vetëm disa truke për të kaluar disa ditë pushimi në paqe edhe me një fëmijë të vogël. Vetëm organizoni veten. Udhëtimi me fëmijët e vegjël është i komplikuar, por...

July 5, 2019

Si të kujdesemi për fëmijët gjatë kohës së plazhit?

Disa prindër të rinj mund të kenë dyshime nëse mund të shkojnë apo jo në plazh me të vegjlit e tyre, por në rast se ndiqen rregullat e nevojshme plazhi...

July 4, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X