loading

Zbulohet trajtimi për alergjinë e fëmijëve nga kikiriku

Siç e di çdo prind që ka fëmijë me alergji ndaj kikirikut, ju duhet të jeni jashtëzakonisht vigjilentë, gjatë gjithë kohës. Edhe kur fëmijët janë mjaft të rritur për të...

September 8, 2019

Për të gjitha nënat që kanë fëmijët me kancer

A e dini se nënat që kanë fëmijë me kancer përjetojnë më shumë çrregullime të stresit post traumatik sesa baballarët, motrat, vëllezërit, madje edhe vetë pacientët me kancer, pavarësisht nga...

September 2, 2019

“Po sikur ta kishe djalin me atuizëm?”, përgjigja epike e nënës

Kur Amy Schumer doli në skenë dhe u tregua jashtëzakonisht e sinqertë në lidhje me diagnozën e autizmit të burrit të saj, ne e duartrokitëm atë. Dhe këtë javë, kur...

August 18, 2019

Dermatiti atopik përkeqësohet në verë, si ta trajtoni?

Për ata që vuajnë nga dermatiti atopik, nxehtësia, djersa dhe uji i detit përkeqësojnë simptomat duke shkaktuar kruajtje. Lëkura e thatë Dermatiti atopik manifestohet nga skuqje dhe kruajtje në lëkurën...

August 14, 2019

Dilema: T’i ndajnë binjaket dhe të mbijetojë vetëm njëra, apo t’i lënë të ngjitura dhe të vdesin të dyja? Ja vendimi që mori babai

Operacioni i ndarjes do të shpëtonte jetën e një prej vajzave tre-vjeçare, por do të çonte në vdekjen e tjetrës. "Ndeye është e gjallë, i pëlqen vëmendja, ndërsa Marieme ka...

August 6, 2019

Fëmijët që lindin nga këto nëna  kanë 57% më shumë shanse për t’u prekur nga kanceri në vitet e para të jetës

Hulumtuesit, të cilët analizuan më shumë se 2 milionë lindje dhe 3,000 raste të kancerit në Pensilvani, besojnë se ndërprerjet në nivelet e insulinës në pikat kyçe të zhvillimit të...

July 15, 2019

Del aplikacioni që zbulon nëse fëmijët kanë infeksion veshi apo jo

Një studim i ri, i botuar në Medicine Translational Medicine, tregon se kjo lloj teknologjie me përdoruesin mund të jetë pothuajse aq e saktë sa testet në zyrën e mjekut...

June 24, 2019

Nëna, gjithmonë besojini instinktit

Ju keni dëgjuar rrëfime se si instinkti i nënës natyrisht fillon në momentin që vjen fëmija në jetë, por si një nënë e re, është e lehtë të dyshosh te...

June 16, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X