Nëna me kronavirus sjell në jetë një fëmijë, del rezultati i bebit

0 1

Një grua e prekur nga koronavirusi ka sjellënë jetë një fëmijë ditën e sotme në Greqi. Nëna e infektuar, e cila vuan edhe nga sëmundje koronare të zemrës, e lindi fëmijën në spitalin Attikon.

Ajo është nën vëzhgimin e mjekëve për të parë nëse do të ketë ndërklikime.

Mjekët e spitalit i kanë bërë testin vogëlushit menjëherë pas lindjes, i cili ka rezultuar negativ.

Kujtojmë se në Londër një fëmijë i porsalindur rezultoi pozitiv ndaj Covid-19.

Foshnjës në Greqi po pritet t’i bëhet analiza e dytë për ta konfirmuar plotësisht lajmin se nuk është infektuar me koronavirus.

Bazuar në të gjetjet e deritanishme, gratë shtatzëna dhe fëmijët e vegjël janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi dhe kryesisht shfaqin vetëm simptoma të lehta.

  1. Nëna me kronavirus sjell në jetë një fëmijë, del rezultati i bebit – Pergrate

    […] Nëna me kronavirus sjell në jetë një fëmijë, del rezultati i bebit […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lëkura e bebit e acaruar?...

Prindërit e dinë mirë: lëkura e fëmijëve të vegjël, nën moshën dy vjeç, është shumë delikate skuqet, pezmatohet, e plasaritet lehtësisht, sidomos në zonën e pelenës, por edhe në zonat...

QSUT, kryhet me sukses ndërhyrja...

Një operacion i rrallë në zemër ka ndezur dritën e shpresës në familjen e një vogëlusheje të porsalindur dhe në besimin e qytetarëve në shëndetësinë shqiptare. Operacioni i vështirë e...

Çrregullimet e Spektrit të Autizmit!...

2 Prilli, është dita botërore dedikuar  sensibilizimit për Autizmin, prandaj le të shqyrtojmë pak më gjerësisht këtë spektër. Sot, sipas shumë statistikave matëse që realizohen në vende të ndryshme të...

Lind foshnja e parë me...

Një foshnjë e porsalindur ka rezultuar pozitive për koronavirusin në atë që mendohet të jetë rasti më i ri i sëmundjes në Mbretërinë e Bashkuar. Nëna e fëmijës, e cila...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X