Dremitjet e femijes, cfare duhet dhe nuk duhet te beni

Dremitjet janë shumë të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin e fëmijës, por edhe për një gjumë të mirë gjatë natës. Ja çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të...

23 Prill, 2017

Femijet qe flejne me shume kane nje kujtese me te mire

Gjumi është shumë i vlefshëm për fëmijën, sidomos nëse është në moshë të vogël, kjo pasi i ndihmon ata në zhvillimin fizik dhe konjuktiv. Sipas disa studimeve, fëmijët që flejnë...

19 Prill, 2017

Ja cfare te beni nese femija djersin ndersa fle

Shpesh na ka ndodhur që të zgjohemi gjatë natës dhe të gjejmë fëmijën tonë të zbuluar nga batanijet apo jorgani, dhe pavarësisht kësaj ai mund të jetë tepër i djersitur....

19 Prill, 2017

Fjetja se bashku me femijen, tre rreziqet me te medha

Kjo është një praktikë mjaft e përhapur tek prindër te cilët duan ta kenë gjithmonë nën kujdes fëmijën e tyre por pa u ngritur nga shtrati. Nga ana tjetër edhe...

16 Prill, 2017

Ja perse nuk duhet ta lidhni nje bebe

Sipas Kathleen Doheny, reportere në portalin “Health”, nuk duhet në asnjë mënyrë të lidhni fëmijën tuaj ndërsa fle, kjo pasi mund të rritet ndjeshëm rreziku ndaj SIDS, duke u bërë...

14 Prill, 2017

6 gabimet me te shpeshta qe bejme ne lidhje me gjumin e femijeve

Ju duhet të dini gabimet që bëni në lidhje me gjumin e fëmijës tuaj në mënyrë që të keni mundësi t’i shmangni. Zakonet e mira të gjumit do të sjellin...

9 Prill, 2017

A ka ndonje problem nese femija zbulohet ndersa fle?

Përse fëmija zbulohet ndërsa është në gjumë? Fëmija e urren batanijen apo çarçafin, kjo pasi ai e shikon si një pengesë. Vetëm disa minuta pasi është shtrirë në shtrat fillon...

3 Prill, 2017

Njihuni me gjumin e bebes tuaj, fazat qe e karakterizojne

Sipas American Academy of Pediatrics, tiparet që e karakterizojnë gjumin e bebeve janë tepër individuale, pra një mund të flejë më shumë, një më pak, një mund të ketë gjumë...

31 Mars, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X