Sheqeri i tepert tek femija, jo vetem pasoja negative ne peshe

Nuk bëhet fjalë vetëm për ato kg e tepërta që fëmija merr, por edhe për shëndetin e mëlçisë së tij. Sheqeri për mëlçinë e fëmijës është po aq negative sa...

Maj 1, 2017

Si te mbroni femijet nga mushkonjat

Gjatë stinës së verës fëmijët rrezikohen shumë nga pickimet e mushkonjave, për këtë arsye do të ishte mirë të mundoheshit t’i mbanit larg prej tyre. Cilat janë mënyrat e duhura?...

Prill 30, 2017

Kujdesi nga dielli per femijet

Foshnjat dhe fëmijët janë të ndjeshëm ndaj efekteve të temperaturave të larta për shkak se metabolizmi i tyre është i ndryshëm nga të rriturit. Trupi i tyre nuk është në...

Prill 29, 2017

Shendeti i femijes, pese menyra per te luftuar gripin dhe rrufen

Sigurisht që parandalimi është mënyra më e mirë, megjithatë ndonjëherë kur vjen puna tek fëmija kjo duket se është gati e pamundur. Atëherë si duhet të veprojmë? Duke provuar disa...

Prill 28, 2017

8 zakone te mira ne lidhje me higjenen e femijes

Një higjenë e mirë duhet t’i mësohet fëmijës që në moshë të vogël. Ja cilat janë 9 zakonet më të rëndësishme që duhet të dijë ai. Higjena orale Kjo duhet...

Prill 26, 2017

Rendesia e te luajturit vetem per femijen

Shpesh prindërit presin me padurim që fëmijët të rriten dhe të mund të luajnë me njëri-tjetrin. Ndërkaq fëmija vazhdon të luajë me nënën dhe babain, të cilët në më të...

Prill 26, 2017

“I mbani detergjentet larg femijeve”, thirrja urgjente qe ben nje nene

Një vajzë 18 muajshe gati u verbua nga kapsulat larëse të ilaçit të enëve që vendosej brenda lavastoviljes. Ajo tashmë ka një dëmtim prej 95% të syrit të majtë. Si...

Prill 24, 2017

A duhet te qendroje femija vetem ne shtepi?

Për disa arsye ju mund të detyroheni ta lini fëmijën tuaj pre-adoleshent vetëm në shtëpi. Por a duhet ta bëni në të vërtetë? Ja çfarë duhet të merrni në konsideratë:...

Prill 23, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X