loading

Cfare duhet te bejme kur femija ka kolle?

Si të menaxhojmë kollën e fëmijës? Nëse kolla është e thatë ose me sekrecione, e shoqëruar me mukus të verdhë ose jeshil që zgjat më shumë se 2 javë duhet...

December 26, 2016

Heqja e bebelines, cfare te bejme nese femija e kerkon serish?

Çfarë duhet të bëjmë nëse fëmija nuk kryen më nevojat personale pasi ka hequr bebelinën? Disa fëmijë mund të zhvillojnë një formë mbajtje të feceve duke kërkuar që në këtë...

December 25, 2016

Si te perballojme naten nese femija eshte i semure?

Të jesh i sëmurë nuk është diçka që kalohet lehtë, dhe kjo bëhet edhe më e vështirë nëse bëhet fjalë për një fëmijë. Duke qënë se gjatë natës situata bëhet...

December 24, 2016

Vlerat e kungullit te embel per femijen

Kungulli i verdhë e ka origjinën nga Amerika Qëndrore duke qënë i së njëjtës familje me kungullin jeshil. Lëkura e kungullit të ëmbël mund të jetë e verdhë, jeshile ose...

December 22, 2016

Perse femija eshte vazhdimisht i semure?

Para moshës 6-vjeçare fëmija mund të sëmuret shpesh, dhe madje disa fëmijë mund të sëmuren edhe më shpesh se të tjerët. Përse disa fëmijë sëmuren më shpesh së fëmijët e...

December 22, 2016

Frazat qe do t’ua bejne me te lehte rritjen e femijes

Maria Montessori është njohur ndër vite për shkak të informacioneve shumë të vlefshme që ka dhënë në lidhje me edukimin e fëmijëve. Metoda edukuese që ajo këshillon njihet dhe vlerësohet...

December 21, 2016

Zhbllokoni ne menyre natyrale hunden e femijes

Në këtë periudhë virozash është shumë e rëndësishme të mbajmë të lirë hundën e fëmijës, gjë e cila në disa raste nuk është edhe shumë e thjeshtë për t’u bërë....

December 21, 2016

10 ushqimet qe zhvillojne trurin e femijes

Truri i fëmijës zhvillohet shumë shpejt dhe në këtë proçes ka ndikim shumë të madh edhe ushqyerja. Ja cilat janë 10 ushqimet që ndihmojnë në zhvillimin e trurit të fëmijës...

December 19, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X