Vendos vathe ne veshet e foshnjes, akuzohet per abuzim

0 0

Mund të mendoni përse një nënë mund të akuzohet për dhunë ndaj fëmijës kur ka vendosur thjesht një aksesor që do ta bënte të dukej më e “bukur”? Epo në Angli ky gjest nuk është konsideruar si i tillë, dhe pasi ajo ka postuar një video në rrjetet sociale ndërsa i shponte veshët një të porsalinduri është duke rrezikuar shumë.

Si ka ndodhur ngjarja?

Në videon e postuar në rrjetet sociale, vajza që nuk ishte më tepër se disa muajshe, shfaqet fillimisht e qetë dhe e lumtur por më pas fillon të shfaqë shenja vuajtje nga veprimet që bënte. Në momentin që i afrohej pistoleta e shpimit ajo fillonte të qante në mënyrë të dëshpëruar. Imazhet e vajzës janë bërë menjëherë virale dhe këtë e deklaron edhe gazeta angleze “The Sun”. Komentet poshtë postimit të gazetës online ishin rreth 12 000 dhe shumë prej tyre e akuzonin nënën si një person që i ka shkaktuar fëmijës një dhimbje të kotë. Në drejtim të saj ka filluar një peticion për të kërkuar hyrjen në fuqi të një ligji që i konsideron këto veprime të paligjshme duke caktuar edhe një moshë nën të cilën nuk mund të kryhej shpimi i veshëve. Edhe në këtë shtet mosha ideale do të ishte rreth 6-7 vjeçare, moshë në të cilën fëmija mund të shprehte dëshirën apo refuzimin. Krahas të gjithave, në moshë të vogël, shpimi i veshëve do të shkaktonte edhe infeksion duke qënë se sistemi imunitar do të jetë i dobët.

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

  • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
  • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
  • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
  • TV (13%, 78 Votes)78
  • Muzike (8%, 49 Votes)49
  • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

A duhet të trajtohen dhëmbët...

Të mendosh se dhëmbët e qumështit, si të përkohshëm, nuk duhen mbrojtur është gabim. Jo vetëm që duhen larë me kujdes, por duhet pasur kujdes edhe në rast problemesh. Përndryshe...

Ilaçe të reja për trajtimin...

Gjithnjë e më shumë të rinj po vuajnë nga problemet e astmës, sëmundje që në situata të caktuara vështirëson frymëmarrjen. Deri më tani, trajtimi i astmës tek fëmijët bazohej te...

Kukulla për fëmijë, 6 sugjerime...

Më poshtë kemi përgatitur një listë me gjashtë flimat vizatimorë më të përshtatshëm e të bukur për t'i parë fëmijët tuaj gjatë periudhave të festave e pse jo edhe natën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X