Fjala më e shpeshtë që përdorin baballarët kur shkruajnë mesazhe/FOTO

0 0

 

Mesazhet e baballarëve mund të jenë epike, mund të jenë gazmore, por rezulton se pothuajse të gjithë baballarët kanë një fjalë që e përdorin më shumë se të tjerat dhe është shumë e zakonshme mes tyre.

Të hënën një postim në Twiter me nota humori ka dëshmuar se fjala që bashkon të gjithë baballarët kur dërgojnë mesazhe është fjala “ok”.

Një grua e re teksa i shkruante bashkëshortit të saj disa mesazhe në telefon, pavarësisht se çfarë i thoshte, pavarësisht sesa i gjatë ishte teksti i saj, përgjigja ishte çdo herë “ok”.

Pas postimit në Twiter me të u bashkuan shumë gra të tjera, të cilat vunë në dukje të njëjtin fenomen për bashkëshortët e tyre.

Me pak humor disa baballarë janë jusiftikuar se kjo është një fjalë e thjeshtë, e lehtë për ta dërguar si përgjigje dhe mbi të gjitha është një fjalë që nuk merr autokorrigjim nga telefoni dhe është më e lehtë ta dërgosh atë si mesazh.

A do të ndryshojnë ndonjëherë baballarët? A do të dërgojnë ndonjëherë përgjigje super të gjata ata?

Një gjë është e sigurt, ne nënave nuk do të na pëlqenin romanet e tyre, prandaj më mirë të jemi të kënaqura me “ok”.

mesazh

Lexo edhe: Baballaret jane prinder me te lumtur sesa nenat, ja c’mund te behet per te qene te dy


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X