loading

Semundjet e para te femijes

Pas kthimit në shtëpi, bebes mund t’i shfaqen disa shqetësime, disa prej tyre të lehta, prandaj duhet të jeni në gjendje të kuptoni nëse është e nevojshme të shkoni tek...

February 24, 2017

Temperatura e pare e femijes, kur shfaqet dhe si duhet te veproni

Temperatura e parë e lartë e fëmijës është diçka që i shqetëson shumë prindërit, kjo pasi shpesh ata ndihen të papërgatitur para gjendjes fizike që paraqet fëmija. Kur shfaqet temperatura...

February 22, 2017

Cfare duhet te dime ne lidhje me “lodren e femijeve”?

Epilepsia është një sëmudje që prek më shumë fëmijët dhe ndërsa duhet të përmendim shkaqet, duhet të themi se disa prej tyre janë ende të pashpjeguara. Mjekët shprehen se fëmijët...

February 17, 2017

Kur perplasja e kokes se femijes eshte me rrezik?

Pasi fëmija ka rënë nga një sipërfaqe e caktuar shqetësimi i prindërve është i madh. Fëmija mund të pësojë në këtë rast një goditje të jashtme ose një goditje të...

February 7, 2017

A mund te shkaktojne letrat e lagura dermatit tek femija?

Nënat duhet të tregojnë një kujdes shumë të madh në lidhje e higjienën e përditshme të fëmijës, dhe sidomos gjatë ndërrimit të bebelinës. Në këtë moment nuk duhet të përdorni...

February 7, 2017

Shenjat e hershme te autizmit

Kohët e fundit, në spitalin e fëmijëve në Boston, mjekët kanë zhvilluar disa teste të cilat kanë konsistuar në analizimin e aktivitetit të trurit tek bebet me moshë 9-mujore, fëmijë...

January 30, 2017

Verdheza fiziologjike, si ta njohim dhe trajtojme?

Verdhëza fiziologjike është një problem që haset shumë shpesh tek të porsalindurit. Fëmija paraqitet me një ngjyrë të verdhë në fytyrë dhe gjymtyrët e sipërme, pa harruar të përmendim edhe...

January 23, 2017

Problemet ne zonen e bebelines

Dermatiti në zonën e bebelinës është një problem që haset shpesh gjatë 2 viteve të para të jetës, gjendje që shoqërohet me inflamacion në zonën gluteale, gjenitale si edhe rrëzë...

January 22, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X