loading

Shkojnë për të lindur, çifti martohet në spital

0 0

Një çift ka përjetuar dy ngjarjet më të rëndësishme të jetës brenda të njëtës ditë: martesën dhe të bërit prindër.

Amanda dhe Edwin Acevedo kishin plan të lidhnin kurorë, por kur Amandës i filluan shenjat e lindjes më herët se ç’prisnin, këto plane u lanë në pritje. Foshnja e tyre, Oliver, i cili pritej të lindte në gusht, por ai erdhi në jetë që në muajin qershor. I lindur në javën e 30-të, ai peshonte vetëm 1.3 kilogramë në lindje.

Mallory Magelli McKeown, dëgjoi lajmin dhe sugjeroi që prindërit e rinj të martoheshin pikërisht në spital. Kjo do të thoshte që Oliveri i vogël do të ishte në gjendje të ndiqte ceremoninë e dasmës së prindërve të tij.

Çifti ishte i rrethuar nga familja, mjeku, infermierët dhe vogëlushi. Spitali ndau fotot e ëmbla në mediat sociale, duke shprehur gëzimin dhe lumturinë e ngjarjeve të ditës.

“Nuk mund të kisha kërkuar një martesë më të veçantë ose të paharrueshme, të rrethuar nga familja dhe njerëzit e mrekullueshëm që kujdeseshin për fëmijën tim,” shkruan Amanda në Facebook.

Jo shumë kohë më parë, historia e dashurisë së një çifti mori të njëjtën kthesë. Michael Gallardo dhe Marie Margaritondo u martuan dhe u bënë prindër në pak sekonda. Edhe ata kishin planifikuar të festonin një martesë intime disa javë më parë, por foshnja kishte plane të tjera.

Lexo edhe: Pas 160 ditësh qëndrim në spital, “diplomohet” vogëlushi

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dita e parë e shkollës,...

Së shpejti fëmijët do të rikthehen në kopshte dhe shkolla, po ti si nënë ç'do të bësh më pas? Unë  do të shkoj në Disney World! Gjetja e mënyrave për...

Gjumi i pasdites- si të...

Një studim i ri, botuar në revistën Alzheimer & Dementia, sugjeron që përgjumja gjatë ditës mund të jetë një shenjë e hershme e Alzheimerit. Studiuesit krahasuan trurin pas vdekjes  të...

Po, po, kushdo mund te...

E mërkurë, 14 gusht 2019, luhet finalja e UEFA SUPERCUP midis dy superklubeve evropiane, me saktë angleze pasi të dy ekipet fituese të dy kompeticioneve të ndryshme janë të së...

Shenjat që tregojnë se partneri...

Ndonjëherë marrëdhëniet mund të prishen për shkak të zemërimit, zënkave dhe emocioneve. Në raste të tjera, ndryshimet janë më graduale, derisa distanca e krijuar mes partnerëve zbeh marrëdhënien e tyre....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X