“Përqafimi më i ëmbël në botë”, fotoja që u bë virale

0 0

Një foto e tillë na ka rikthyer besimin te njerëzimi. Gjatë fundjavës, Aundrea dhe Mateu Smith postuan një foto, tashmë virale të djalit të tyre që përqafon motrën e vogël që qante pas ceremonisë së diplomimit të arsimit parashkollor.

Në mbishkrimin e saj Instagram, Aundrea tregoi historinë e bukur që gjendej pas imazhit. “Sot vajza ime u diplomua në parashkollor,” shkroi ajo. “Pas ceremonisë djali im eci deri tek ajo dhe i dha një përqafim. “Unë jam aq krenar për ty”, tha ai. Pastaj sigurisht vajza ime filloi të qante. Ndërsa i fshihnim lotët, burri im e pyeti: ‘Zemër, përse po qan?’ Ajo u përgjigj: ‘Unë jam kaq e lumtur’, ‘Ne jemi kaq të bekuar’.

Smith përfundoi gjithashtu postimin me një kujtesë të rëndësishme dhe bëri thirrje për veprim: “Etiketoni dikë më poshtë që është një bekim në jetën tuaj. Lërini ta dinë se sa shumë janë për ju. Dhe në qoftë se ju nuk mund t’i etiketoni, dërgojini një mesazh, ose shkruajini atyre një letër. Është e rëndësishme që ne ta ndajmë gëzimin”.

Postimi ka marrë mbi 19,000 pëlqime dhe një mori të komenteve të përzemërta.

Lexo edhe: Pas 160 ditësh qëndrim në spital, “diplomohet” vogëlushi


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Zënkat mes fëmijëve, ta mësojmë...

Zënkat mes fëmijëve janë normale e të pranueshme, edhe nëse mund të kalojnë në ndonjë shuplakë apo tërheqje flokësh. Megjithatë, situata fillon të bëhet shqetësuese, kur një fëmijë duke shfaqur...

Britani, fëmijët lejohen të luajnë...

Fëmijët e moshës fillore në Britani po humbin lirinë për të luajtur në mënyrë të pavarur dhe zakonisht nuk lejohen të luajnë jashtë pa mbikqyrje deri në dy vjet më...

Çfarë është hipersksualizmi i fëmijëve...

Kur vjen fjala tek seksualiteti dhe edukimi seksual i fëmijëve, shumë prindër apo kujdestarë stepen t'u japin infromacionin e duhur atyre. Por, nga ana tjetër në mënyrë të pavetëdisjhme apo...

Coronavirusi në sytë e fëmijëve,...

CORONAVIRUSI NË SYTË E FËMIJËVE  -Përrallëza jonë- (E përshtatshme për moshën 2-6 vjeç, të cilët bëjnë pothuajse gjithë ditën pyetje, për t’u njohur me këtë “personazh” të ri në jetën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X