11 emra për vajza dhe djem që kanë kuptimin “mirënjohje”, “falënderim”

0 0

Pavarësisht se me cilën periudhë përkon shtatzania juaj, është gjithmonë e rëndësishme të ndaleni dhe të vlerësoni bekimet në jetën tuaj. Dhe kjo mund të nënkuptojë edhe emrin që do të zgjidhni për vogëlushin ose vogëlushen tuaj, që të reflektojë kuptimin e mirënjohjes dhe falënderimit.

Këta emra foshnjash që kanë kuptimin “mirënjohës” vijnë nga shumë kultura të ndryshme – nga hebraike, britanike te Zimbabve – por të gjithë përqafojnë ngrohtësinë universale të mirënjohjes që ndiejmë për bekimet që janë foshnjat tona.

Lista e 11 emrave të vajzave dhe djemve që kanë kuptimin “mirënjohës”, “falënderues”:

Aeronwen – emër uellsian

Asher – emër hebre

Baruch – emër hebre

Benedict – emër i shenjtë

Graziella, Grazia – zgjedhje për bebat e lindur në fund të nëntorit

Gwendolen, Gwendolyn – emër uellsian

Macarius – emër latin

Shakir, Shakira, Shaquira – emër me origjinë arabe

Tatenda – me origjinë nga Zimbabve
Zelig – emër jidish

Zendaya – me origjinë nga Zimbabve

Lexo edhe: Emra per vajza dhe emra per djem


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Gjërat që nuk i prisja...

Duke qenë nënë për herë të parë, kishte aq shumë gjëra që nuk i dija për lindjen derisa e jetova atë përvojë. Edhe pse isha vetë profesioniste në fushën e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X